Díky desetimilionové podpoře z evropských peněz, získá nové vozy kladenská ČSAD podle předpokladu ještě do konce listopadu letošního roku.

Společnost tímto navazuje na první úspěšný projekt, kdy na přelomu let 2013 a 2014 bylo s podporou regionálního operačního programu pořízeno n dvanáct nových bezbariérových ekologických autobusů 
s pohonem na CNG.

Pětice nových autobusů na ekologický pohon (CNG), v bezbariérovém provedení nahradí autobusy na dieslový pohon, kterým končí provozní životnost.

Nově pořízené autobusy budou na základě smlouvy o závazku veřejné služby uzavřené se Středočeským krajem zajišťovat dopravní obslužnost na území kraje ve Středočeské a částečně Pražské integrované dopravě zejména v oblasti Kladenska a přilehlých regionech Slánska, Berounska, Rakovnicka, Mělnicka a Prahy západ.

„Nové vozy budou bezbariérové. Jejich komfort ocení zejména lidé se sníženou schopností pohybu a orientace, senioři nebo rodiče s kočárky,“ popsal výhody nových autobusů ředitel ČSAD MHD Kladno Ludomír Landa.

Podle jeho slov využití alternativního ekologického paliva (CNG) zajistí snížení vypouštění škodlivých látek do ovzduší. Tím bude celkově omezen na minimum negativní dopad provozu na životní prostředí.

Dopravce ČSAD MHD Kladno provozuje nyní celkem 170 autobusů, z toho je v současné době už 28 autobusů s pohonem na zemní plyn. Celkem za rok ujedou autobusy 11 milionů kilometrů a přepraví 17 milionů cestujících.