I přes velmi horké počasí byl letošní ročník rekordní. Dorazilo 45 střelců, jak členů ČsOL, tak hostů. Stejně jako v předchozích letech se střílelo ze samopalu vzor 58. „Pozvání přijala sestra Vandy Biněvské, rovněž válečná veteránka, Věra Holubová s dcerou. Přivezly s sebou i portrét Vandy. A nechyběli ani další vážení hosté. Po celou dobu soutěže se o nás staral Jan Rubeš, který zajistil odborný dohled a bezpečnost při střelbách,“ říká předsedkyně ČsOL Kladno Eva Armeanová.

Co se týká výsledků, překvapením byla třiaosmdesátiletá Marie Kabešová, která, shodně s Jitkou Lenkovou, nastřílela 93 bodů. Marie Kabešová přitom držela samopal v ruce úplně poprvé. Ti, kteří nezískali ocenění, obdrželi pamětní listy.

„Jelikož bude příští ročník jubilejní, budeme se snažit, aby vítězové dostali pěkné velké medaile nebo poháry. Kromě toho nás čekají i další střelby, a to v pátek 27. září od 14 hodin na střelnici ve Zvoleněvsi. Akce je pořádána k výročí Slovenského národního povstání a střílet se bude pistolí. Tentokrát na počest válečného veterána, bývalého člena ČsOL, partyzána Ludvíka Darovce (1926 - 2016). I toto setkání se uskuteční za účasti jeho dcery a vnučky,“ dodala Eva Armenová, která za velkou podporu děkuje Ministerstvu obrany ČR, Krajskému úřadu středočeského kraje a ČsOL za poskytnutí dotace.