Nejprve zamířili za dětmi z Mateřské školy v Jedomělicích a v Želevčicích. Se svým preventivním programem navštívili také mateřské školy ve Velkém Přítočně a Unhošti. „Akce pro sto dvacet dětí z unhošťské mateřské školky se uskutečnila v přírodě u místního rybníka Bulhar v součinnosti s městskými strážníky," uvedla kladenská policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Poslední policejní ukázka se v tomto školním roce uskutečnila v Mateřské škole v Kladně Švermov, kde probíhal i test s dopravní výukou se znalostí dopravních značek pod dozorem policistů.

V průběhu připraveného programu měly všechny předškolní děti možnost si prohlédnout služební vozidlo a výzbroj používanou policejními hlídkami ve službě, ale také výstroj pořádkové jednotky včetně protiúderného kompletu a helmy s ochranným štítem, který si mohly i samy vyzkoušet.

„Policisté ze skupiny kynologie se svými čtyřnohými pomocníky pro předškoláky připravili výcvik služebních psů formou poslušnosti, vypátrání ukrytých předmětů a simulované zadržení pachatele. Policistky z oddělení tisku a prevence zase s dětmi zopakovaly základní informace o dopravní výchově," řekla Kladenskému deníku Jana Šteinerová.

Seznámily je s různými nebezpečnými situacemi, se kterými by se mohly setkat nejen v průběhu prázdnin. Dozvěděli se tak, jak se mají zachovat, kdyby je oslovila cizí osoba na hřišti nebo na ulici, také o otevírání dveří jakmile zazvoní zvonek, o nasedání do vozidel k cizím osobám, o přebírání cukrovinek nebo dárků od neznámého člověka, ale i jak zareagovat, když potkají volně se pohybujícího psa. Nechyběly však ani základní informace ohledně koupání v bazénu či jiných vodních plochách.

„Policisté preventivním programem oslovili necelých tři sta malých posluchačů," dodala mluvčí.