Jejím cílem bylo místní ženy jakéhokoliv věku upozornit na různá úskalí a situace, které život přináší.

„O přednášku byl velký zájem, neboť si přišlo policejní rady vyslechnout osmašedesát žen v čele s předsedkyní svazu Hanou Jedličkovou. Dozvěděly se tak několik užitečných informací, například o změnách v dopravě či domácím násilí," řekla kladenská policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Policistka je nejprve seznámila s různými případy podvodného jednání, jako jsou například podvodníci, kteří se vydávají za falešné zástupce různých firem nebo podomní prodejce, kteří zazvoní jako nezvaná návštěva u jejich obydlí.

Dále je upozornila na krádeže v nákupních střediscích, kdy jsou odkládány kabelky, kufříky, tašky nebo batohy do nákupních vozíků, a poté jsou při výběru zboží ponechány bez dozoru a dochází tak k jejich odcizení.

„Ženy byly poučeny i o možných krádežích v dopravních prostředcích nebo zdravotních zařízeních, ale také v ulicích. Nezapomnělo se ani na pouliční prodejce, kteří nabízejí nekvalitní zboží a ve většině případů se snaží občana upoutat nabídkou a v nestřeženém okamžiku využít této situace k okradení," uvedla Jana Šteinerová.

„Přítomné posluchačky se nejvíce zajímaly o oblast dopravy a domácí násilí. Na závěr besedy všechny dostaly od policisty leták s preventivní tématikou, ale také křížovky s policejními radami," dodala Šteinerová.