Výrazná úsporná opatření zasáhla v minulých měsících také Městskou policii Kladno. Její vedení bylo nuceno přistoupit k některým nepopulárním opatřením, například se dohodlo se strážníky, že za přesčasy nebudou mít finanční odměnu, ale jen náhradní volno. Zdá se, že alespoň personálně se situaci u městské policie daří nyní stabilizovat. Tento týden složilo před zastupiteli města slavnostní slib sedm nových strážníků.

„Personální stav se nám daří doplňovat od loňského podzimu. Nyní máme devadesát lidí, což je pro zajištění služby v případě například dovolených či nemocí dostatečný stav, byť povoleno jich máme ještě o devět více," uvedl ředitel Městské policie Kladno Stanislav Procházka.

Podle jeho slov byla situace nejhorší zhruba před dvěma lety. „Tehdy jsme se dostali na hanebných sedmdesát strážníků, což bylo kritické," konstatoval ředitel.

Na platy nových lidí prý bylo nutné ušetřit půl milionu korun. Strážníci tak stáli před důležitým rozhodnutím. „Všechny jsem svolal a řekl jim: Pánové, buď nebudeme platit přesčasy a bude nás tolik a tolik, nebo budeme muset z každé směny propustit další lidi. Sami si vybrali první variantu," řekl Procházka s tím, že přesčasy jsou propláceny jen při mimořádných událostech, jakými mohou být třeba pochody radikálů. Jinak strážníkům za práci navíc náleží jen náhradní volno.

Městská policie chce v brzké době rozšířit počet obyvateli tolik žádaných okrskářů, strážníci by do svých řad také rádi přijali služebního psovoda, kterého se jim dlouhodobě nedaří najít.