V rámci republiky soutěžilo 500 studentů. SPŠ Kladno se přitom zapojila do motivačního programu podruhé. Ten pro studenty elektrooborů z partnerských škol Skupiny ČEZ již potřetí vyhlásila ČEZ Distribuce společně s Asociací energetických manažerů.

„Prokop Diviš je opravdu zajímavým motivačním programem. Vloni jsme si ho vyzkoušeli poprvé a mezi žáky vyvolal velkou soutěživost, což u mnohých vedlo ke zlepšení prospěchu. Celkově se zlepšila i takzvaná studijní bezúhonnost. Že je opravdu motivační pak dokazuje, že z loňských devíti nejlepších se čtyři opakují. Respektive ti co postoupili do třetího a čtvrtého ročníku, se opět umístili na prvním či druhém místě. Druháci se pro změnu sami od sebe zapojili do aktivit našeho technického kroužku, v němž se připravovali na různé technické soutěže. Se všemi jsem i spokojený jak po stránce prospěchu tak i kázně,“ konstatoval Miroslav Dundr, ředitel SPŠ a VOŠ Kladno. Podle něj zájem o elektrotechnické obory mezi mladými lidmi všeobecně vzrůstá. „Zdá se, že nastupují silnější ročníky, máme letos i dost žáků z Prahy, protože tam už se pro naplněnost na školu nedostali. Myslím, že v tomto směru jsme z nejhoršího venku.“

A kdo si odnesl některý z šeků s výše vypsanými peněžními odměnami? Z druhého ročníku SPŠ to byli Filip Valenta, Matyáš Tóth a Milan Davídek. Ve třetím ročníku byli nejlepšími Jaroslav Buben, Vasyl Martynovskyy a Adam Pelcman a ve čtvrtém Michal Procházka, Jakub Vážný a Zdeněk Landa. Všem k úspěchu pogratulovali, diplomy a symbolické šeky předali Radim Černý za ČEZ Distribuci a Pavel Chejn z Asociace energetickým manažerů. Gratulace se pochopitelně dočkali i od ředitele školy Miroslava Dundra.