Mladí lidé se po něm měli původně prohánět již na podzim minulého roku. Ovšem místo u-ramp a různých překážek je plný hromad zeminy, na kterých již roste práva a odpadků.

S touto situací se rozhodli jeho budoucí návštěvníci něco dělat. Pája Kunc, Máca Váňa a Jirka Fixa už v dubnu uspořádali demonstrační akci, při níž se dožadovali řešení. Na Pojezd po Kladně tehdy dorazilo přes sto lidí. „Přišel i primátor Dan Jiránek. Řekl nám, že do dvou týdnů budou mít nějaké povolení a pak začne stavba. Peníze prý mají,“ vysvětlil Kladenskému deníku Pája Kunc.

Od jeho setkání s představitelem města uplynuly téměř dva měsíce. „Rozhodli jsme se proto ve středu od půl čtvrté znovu uspořádat Pojezd po Kladně. Pokud to nepomůže, klidně za měsíc uspořádáme další a pak další,“ řekl mladý muž se skateboardem v ruce.

Prostřednictvím Facebooku svou účast na akci potvrdilo již přes 450 lidí. „Sejdeme se na Sítné. Budeme tam chvíli jezdit a pak se vydáme dolů kolem parku Trilobit směrem na hlavní třídu a odtud k magistrátu,“ popsal trasu jízdy Máca Váňa sedící na BMX kole.

Na náměstí Starosty Pavla hodlají prý mladí lidé stát tak dlouho, dokud mezi mě opět nepřijde Dan Jiránek. „Minule mluvil s námi oběma. Bral to s úsměvem, dokonce i vtipkoval. Ceníme si toho, že přišel. On je v pohodě, ale přijde mi, že nám maže med kolem pusy,“ shodli se Máca s Pájou.

Skatepark vyznavačům jízdy na prknech, bruslích či kolech velmi chybí. „Nemáme kde jezdit. Když si najdeme nějaké schody nebo plácek, tak brzy někdo přijde a začne nám nadávat. Pak z toho máme akorát problémy. Ať se lidi nediví, že nás nemají rádi, když nám město nedokáže postavit park,“ zakroutil hlavou Máca.

A co na to říká vedení Kladna? „Ze strany města už není nic, co by bránilo stavbě skateparku. Nyní již pouze záleží na firmě, kdy začne,“ vyjádřil se mluvčí kladenského magistrátu Vilém Frček.