Pumptracková dráha na Sítné bude stát zhruba 700 tisíc korun. „Jedná se o obnovení stávající krosové BMX dráhy pro cyklisty,“ uvedla zastupitelka Kladna a členka komise pro rozvoj města Anna Gamanová.

Druhý pumptrack vznikne u cyklostezky 0017 v Rozdělově nedaleko lokality Na Vyhaslém. „Projekt je zpracovaný a jsou na něj vydána všechna stanoviska. Rada bude nyní posvěcovat uzavření smlouvy s vlastníkem lesů. Jakmile bude dohoda uzavřená, požádáme o povolení stavby a následně se vypíše výběrové řízení na zhotovitele,“ shrnula Gamanová.

Oproti původnímu záměru, který sportovci a zároveň navrhovatelé dráhy předkládali vloni, se její umístění změnilo. Původně měla dráha vzniknout v lokalitě v Kladně-Rozdělově Nad Oleškou, ale tam by výstavba dráhy mohla poškodit chráněné území. Projekt se proto posunul blíže k sídlišti Na Vyhaslém.

Pumptrack je uzavřený, uměle vytvořený okruh. Nabízí vlny a klopené zatáčky, které umožňují udržovat, nebo dokonce zvyšovat rychlost pumpováním. Pumptrack je výborný prostředek pro zábavu i zdokonalování jízdních dovedností na kole. Do pohybu se zapojuje celé tělo a je to tedy zábavný prostředek pro zlepšování fyzické kondice.