„Dlouhodobě hledáme místa, kde by se dal prostor k parkování lépe využít. Loni jsme například rozšířili místa v centru, v ulicích Leoše Janáčka a Divadelní, zrekonstruovali jsme parkovací stání a chodníky v ulici Dr. Foustky, kde se sice počet míst nezvýšil, státní jsou však jasně vymezena. Další parkovací zálivy jsme vybudovali například v Brjanské ulici," informovala mluvčí radnice Lenka Růžková.

Také čtěte: Odejdou fanoušci s Burgerem, Tonem nebo někým jiným?

Letos je připravována druhá etapa opravy Rabasovy ulice, jejíž součástí je i zvýšení počtu stání pro parkování. Ve fázi stavební řízení je výstavba nového parkoviště U Hvězdy.

„Zde chystáme rozšíření stávající vozovky, po obou stranách parkovací pásy, včetně nové trasy chodníku a výsadby zeleně. Aktuálně vybíráme i zhotovitele projekční dokumentace na úpravy parkování a chodníků Na Vyhaslém, v Mostecké, Švédské, Norské ulici a Průchově ulici," konstatovala mluvčí.


Pro placené parkování platí stále stejné zóny. U hlavní pošty a v areálu nemocnice je 20 minut zdarma, první hodina pak stojí 10 korun, každá další 20 Kč. Ostatní zóny jsou zpoplatněny vždy 20 korunami za první hodinu a 40 za každou další. Rezidenti za parkovací karty zaplatí 300 Kč ročně. Podnikatelé, kteří mají v místě provozovnu nebo sídlo uhradí 600 korun měsíčně za první automobil, za každý další pak 1200 Kč měsíčně.


„Pokud by si chtěl někdo pronajmout konkrétní vyhrazené místo pro svůj vůz, je třeba uhradit místní poplatek za užívání veřejného prostranství. Sazbu poplatku určuje vyhláška, jež vymezuje dané zóny. V I. a II. je měsíční poplatek za stání 2500 korun, ve III. pak 1000 korun," uvedla Lenka Růžková.

Mobilní aplikace

Lidé můžou využít i mobilní aplikaci Město Kladno, která jim přináší nejen aktuální informace z webových stránek, ale v sekci doprava také vyhledání parkovacích míst, tedy zda je parkoviště zpoplatněno, případně cenu a dobu, kdy je stání vozidla v daném místě placené.

Poplatky za parkování přinesly loni městu částku přibližně šest milionů korun. Prostředky jsou převáděny do rozpočtu. Jeho letošní návrh počítá se zvýšením výdajů spojených s investicemi a provozem komunikací vyššími o 33,5 milionu korun oproti loňskému roku, a to na celkových 259,4 milionů korun.

Nepřehlédněte: Středočeské strážníky láka za lepším Praha

„Charakter letošní zimy silnice poničil více komunikací, než v předchozích letech. Aktuálně mapujeme všechny výtluky. Jakmile to klimatické podmínky dovolí, začneme s jejich opravami. Řidiči už nyní mohou výtluky hlásit odboru dopravy. Děkujeme všem občanům, kteří nám pomáhají vše mapovat," dodala mluvčí.