„Investice do školních budov se budou týkat více než patnácti školních zařízení z celkových osmadvaceti mateřských a základních škol, jejichž zřizovatel je Statutární město Kladno,“ uvedl primátor Kladna Dan Jiránek.

Největším projektem budou nová fasáda a okna v ZŠ Norská. „Celková částka se pohybuje kolem 8 milionů korun. Plánuje se zde i kompletní výměna osvětlení ve výši zhruba 700 tisíc,“ dodal primátor.

Základní škola Doberská pak potřebuje novou střechu a ubourání starých komínů. Předpokládané náklady by se zde měly pohybovat kolem 7,5 milionu korun.

Dalších 6 milionů radnice investuje do kuchyně v MŠ Vrchlického 2337. Stejná částka se týká i rekonstrukce mateřské školy v Motyčíně.

Magistrát připravuje projektovou dokumentaci k rekonstrukci elektroinstalace v ZŠ Korálek. Projektové podoby se dočkají i sociální zařízení v ZŠ Doberská.

ZŠ v Rozdělově bude mít modernější kuchyň

ZŠ Brjanská v Rozdělově loni prošla rozsáhlou rekonstrukcí za téměř 30 milionů. Letos se tam pro změnu chystá modernizace školní kuchyně za 2,5 milionu korun.

V ZŠ Vašatova se pak připravuje výměna klempířských prvků fasády a střechy za 3 miliony korun. V ZŠ Jiráskova se chystá oprava střechy, a to na dvou pavilonech ve výši cca 1,83 milionu. V ZŠ Ukrajinská město plánuje kompletní obnovu podlahy v tělocvičně za 2,5 milionu. Vstupní dveře a trafostanici je třeba vyměnit v Základní škole v ulici Vodárenská s celkovými náklady zhruba 2 miliony korun.

Na rekonstrukci elektroinstalace v MŠ Bulharská Čtyřlístek jsou v rozpočtu vyčleněny 2 miliony. Téměř 800 tisíc pak na zateplení střechy ve vedlejší MŠ Bulharská 2331.

Děti i rodiče se mohou těšit na zastřešení schodiště za více než půl milionu v MŠ Moskevská a za další milion se plánuje rekonstrukce veřejného osvětlení v MŠ Na Vyhaslém.

Plány města pak myslí i na stodolu na pozemku MŠ náměstí Rosenbauma, která je v havarijním stavu. Opravy se ale nedočká. „Bude odstraněna,“ potvrdila tisková mluvčí magistrátu Lucie Steinerová.