"Strážníci seznámili táborníky s vybavením, které hlídky běžně používají při výkonu a přivedli mezi ně také čtyřnohého psího parťáka Matese. Psovod dětem vysvětlil, jak se mají lidé, a zejména pak děti, chovat ve chvíli, kdy potkají volně pobíhajícího psa, nebo co dělat, když dojde k napadení zvířetem. Následovala ukázka poslušnosti, kterou by měl zvládat každý pes, a ve druhé části pak Mates předvedl práci psa policejního," popsala návštěvu v Libušíně mluvčí kladenských strážníků Alena Purkytová.

Po skončení ukázek psovoda následoval malý závod pro děti. Rychlost běhu jim strážníci měřili radarem. Atletického klání se zúčastnila i většina vedoucích a děti se mohly přesvědčit, že hlavní vedoucí hned tak neutečou.

V závěru setkání si táboroví vedoucí a děti starší deseti let mohli vyzkoušet projít slalom v brýlích, které simulují požití většího množství alkoholu nebo tvrdých drog. "Návštěva se dětem i tentokrát líbila a také další táborníci se mohou těšit na setkání s muži a ženami zákona. Za dětmi na tábory totiž vyrazí během prázdnin ještě několikrát," uzavřela mluvčí.