Komín byl roky dominantou krajiny a jeho obraz se v sobotu před zraky desítek přihlížejících, kteří stáli za páskami v bezpečné vzdálenosti, navždy rozplynul v mlze. Kvůli mlžnému oparu a velmi špatné viditelnosti se týdny očekávaná podívaná ztrácela pozorovatelům z dohledu. Po odpočítání a následném pádu kouřovodu zbyla v místě jen hromádka cihel. Někteří si pak úlomky odnášeli domů jako suvenýr.

Komín musel ustoupit dalšímu rozvoji území, jak potvrdil starosta Libušína Vladimír Eichler. Na soukromém pozemku má vzniknout v budoucnu nový průmyslový objekt. V areálu vznikají v posledních letech i další moderní stavby, které podle územního plánu mají sloužit pro výrobu a skladování.

Zdroj: Jitka Krňanská

Stometrový komín, kterých byla v době jeho výstavby v roce 1929 jen hrstka, patří spíše k výjimečným stavbám své doby. Těleso komína náleželo k místní elektrárně, jíž tvořila vysoká hala s železobetonovým rámem. Z původního objektu elektrárny zbylo už jen torzo. Naposledy byl takto vysoký komín likvidován v Ostravě před čtyřmi lety.

V Kladně vedou jedle. Lidé nakupují stromky s velkým zájmem.
Podívejte se: V Kladně vedou jedle. Lidé nakupují stromky s velkým zájmem

Důl známý také jako „Šelerka“ se začal hloubit koncem 19. století a zapsal se do historie jako poslední místo, kde se v regionu dobývalo černé uhlí. Těžba tam skončila v červnu 2002 poté, co došlo v šachtě k tragédii a výbuch metanu si tehdy vyžádal čtyři lidské oběti. Následně byly likvidovány původní objekty včetně dopravních mostů, kotelny a dalších.