Až se vydáte na jednu ze svých procházek Kladnem, mohou vaše kroky směřovat právě ke Stromu lásky. O jeho vysazení se zasadila Lenka Kryštofová, jejíž rodina žije v Kladně. Stromy lásky jsou nejen pro zamilované, ale pro všechny, kdo lásku zažili, právě prožívají nebo touží zažít.

„Myšlenka na výsadbu Stromu lásky mě napadla, když mne obklopoval smutek ze ztráty milovaného manžela Toníčka, který celý svůj život rozdával lidem dobro, lásku a naději. Ráda bych Toníčkovo poselství dobra šířila dál a projekt Stromů lásky byl přirozenou volbou tohoto poselství,“ vysvětlila Kryštofová.

Zámek Koleč láká i v zimě na medovou expozici, voňavé muzeum stojí za návštěvu.
PODÍVEJTE SE: Zámek Koleč je otevřený i v zimě. Láká na medovou expozici

Smyslem projektu je podle ní propojit obyvatele měst, všechny, kteří mluví řečí dobra a porozumění. Stromy lásky už vysadili například v Praze, Brně, Kyjově, Karlových Varech, Litoměřicích nebo v Kutné Hoře, a to za výrazné podpory odborné společnosti Arboeka Obříství.

„Věřím, že jsme společně vytvořili krásná místa, kde lidé v této nelehké době naleznou povzbuzení a budou vnímat radost a naději,“ dodala Kryštofová.

Deska pro zamilované vzkazy

Strom lásky na Panské louce naproti pivovaru naleznete snadno. „Poselství paní Kryštofové se mi moc líbí a jsem ráda, že na Kladno nezapomněla,“ řekla Petra Melčová, náměstkyně primátora, v jejíž gesci je také životní prostředí.

„Protože bychom byli rádi, kdyby zde lidé měli možnost spočinout, trochu rozjímat, plánujeme v rámci připravované revitalizace pivovarské louky umístit pod strom i nějakou nevšední lavičku,“ dodal Melčová s tím, že se jí zalíbil nápad instalovat u ní masivnější dřevěný prvek, do kterého by mohli zamilovaní vyrývat srdce a vzkazy lásky.

Ze slavnostního ukončení stavby na 3. železničním koridoru na vlakovém nádraží v Berouně.
Nádraží se mění. Do krásy, ale i směrem k nabídce většího pohodlí pro cestující

Kromě stromu lásky, byla v Kladně vysazena více než stovka nových stromů a přes 1300 keřů. Zásadně se také rozšířily plochy kvetoucích luk v zástavbě a město připravilo na výkvět pro letošní rok i nové lokality. Kladno tímto naplňuje vizi zelené metropole přívětivé k druhové různorodosti flóry, ale i fauny.