Okres Kladno patří mezi ty, jimiž neprotéká žádná řeka. Přesto i několik rozvodněných potoků dokázalo nadělat pořádnou neplechu. Zatopena byla například fotbalová hřiště v Kačici nebo Kamenných Žehrovicích. S vodou bojovali i v jízdárně na Sletišti.

Mnozí lidé z Kladenska a Slánska mají své rekreační objekty v blízkosti řeky Berounky nebo v údolí potoka Kačák. Ve vzpomínkách na povodně z roku 2002 nyní mají obavy o své chaty.

Voda z nedalekého lesa u Lapáku zaplavila v neděli areál jízdárny na Sletišti. Odtud se začala přelévat na tartanovou dráhu atletického oválu.
„Problém se podařilo vyřešit. Stáje zůstaly v suchu, byť hladina dostoupala pouhé dva centimetry pod úroveň vchodu do nich," řekl Kladenskému deníku náměstek primátora Miroslav Bernášek.

„Jedná se o dlouhodobý problém v těchto místech. Budeme jednat s krajem, aby nechal vybudovat propust pod svou nsilnicí a voda odsud při podobných situacích mohla odtékat," uvedl náměstek.

Podle jeho slov hlídky strážníků nepřetržitě monitorují situaci ve městě, zejména v níže položených Vrapicích a Dubí pohotovost má i vedení odboru životního prostředí. Jsou připraveni okamžitě zasáhnout, jako třeba v případě rodinného domu, kde voda začala zaplavovat sklep a garáž.

„Město Kladno nabízí lidem, hasičům i okolním obcím protipovodňové pytle. Máme jich k dispozici dva tisíce a jsou k vyzvednutí v budově městské policie," informoval Bernášek.

Na podmáčených fotbalových hřištích se leckde nehrály soutěže. Magnet víkendového kola fotbalové I. A třídy mezi SK Lhota a Sokolem Vraný byl odložen. Stejně tak duel mezi Cerhovicemi a Hostouní.

Velmi špatná je situace s hřištěm v Kačici a zejména v Kamenných Žehrovicích, kde byla protržena hráz oddělující plochu od kolem protékajícího Kačáku. Zaplaveny byly i kabiny hráčů.