„Práce souvisí i s rozšiřováním sítě optických kabelů ve městě, která je součástí rozvoje informačních a komunikačních technologií,“ informoval Dan Jiránek, primátor Kladna. „Mimo to, například parkoviště u kulturního domu dostane nový povrch a desítky parkovacích míst navíc,“ dodal.

„Aktuálně jsou pokládány chráničky pro optické kabely města Kladna a rekonstrukce chodníků v části ulice Dukelských hrdinů a Gen. Klapálka,“ řekl Oldřich Černý, náměstek pro dopravu. V ulici Milady Horákové v úseku ulic J. Lébra  - Na Kovárně bude chodník hotov co nevidět.

Radnice chystá i revitalizaci ve Štechově ulici v úseku od Billy po Vančurovu ulici za 25 milionů korun. „Přibude i hřiště na pétanque, venkovní workout hřiště a psí loučka s prvky agility, nové parkoviště pro více než 80 aut a plochy pro kontejnery,“ dodal primátor.

Revitalizace za 30 milionů korun se dočkají i obyvatelé ulice Obránců Míru v úseku ulic Unhošťské Ukrajinské, a to včetně rekonstrukce části chodníku podél ulice Unhošťské.

Opraví i schody

Radnice nezapomíná ani na nejdelší kladenské schody v Podprůhonu. „Dojde ke sjednocení výšky a počtu stupňů. Úpravy budou respektovat vstupy do nemovitostí. Lemovat ho budou boční zídky z betonových cihel. Podél schodiště přibude i chodník,“ doplnila mluvčí kladenské radnice Lucie Steinerová.