„Tato služba je komfortním a bezpečným způsobem bezhotovostní platby za parkování na ulicích a na parkovištích. Jde o nejrychlejší bezhotovostní platbu parkovného bez hledání parkovacího automatu a drobných po kapsách s možností kdykoli a odkudkoli si parkovací dobu prodloužit. Stačí několik kliknutí a parkovací automat budete mít v mobilu, tabletu nebo počítači. Dobrou zprávou je i to, že ceny parkovného se nezvyšují,“ potvrdil mluvčí kladenské radnice Vít Heral.

Služba MPLA je uživatelsky jednoduchá, platit lze platebními kartami MasterCard a Visa, palivovými kartami CCS a Axigon (Shell Cards, Euro Oil), kartou MPLA, Twisto kartou nebo lze využít jednorázové platby prostřednictvím Google Pay a Apple Pay.

Využít lze nainstalovanou aplikaci MPLA.IO z Google Play i AppStore. Webová aplikace bez nutnosti instalace se otevírá na webu mpla.io a podporuje nejširší škálu platebních prostředků.

Stejnou aplikaci na platbu parkovného lze použít v zónách placeného stání i v dalších městech v České republice, v Letovicích, v Brně, Praze, Olomouci, Liberci, Pardubicích, Kolíně, Kosmonosech, Mladé Boleslavi, Litomyšli, Kroměříži, Příbrami, Vrchlabí, Rychnově nad Kněžnou, Vyškově, Jeseníku, Mnichově Hradišti, České Třebové, Litoměřicích, Písku, Svitavách, Brandýse nad Labem – Staré Boleslavi, Novém Jičíně, Hranicích, Chomutově, Uničově nebo v Mohelnici.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.

V letošním roce zmizí z Kladna bezmála třicet zastaralých parkovacích automatů. Přístroje na mince postupně nahradí nové automaty s terminálem na platební karty, možnost platby mincemi ale zůstane zachována. „Je pouze na občanech, jaký způsob platby parkovného zvolí,“ připomněl Heral.

První hodina parkování stojí ve všech zpoplatněných úsecích 20 korun, stejná částka platí i pro každou započatou následující hodinu s výjimkou náměstí Starosty Pavla před radnicí, kde je to dvojnásobek. V okolí nemocnice a na Poštovním náměstí lze parkovat po dobu 20 minut zdarma, ve Vašatově ulici (mezi Kleinerovou a Tyršovou ulicí) je pak bezplatných 15 minut.