Tenisový klub sice už s přípravou stavby před časem začal, ale práce se zastavily, jelikož klub nemá na dostavbu haly peníze a hrozí, že bude muset vracet dotaci od ministerstva školství. Kladno tak nyní na dokončení haly přispěje. Zároveň si tím zajistí předkupní právo. „Město si tímto zajišťuje možnost zakoupit areál,“ uvedl primátor Dan Jiránek (ODS). V případě, že by město chtělo prostory získat, platilo by cenu stanovenou znaleckým posudkem, od které by byla odečtena právě patnáctimilionová městská dotace.

Podle předsedkyně Tenisového klubu Kročehlavy Kláry Homerové jsou členové jejich zapsaného spolku velice vděčni za podporu města, protože by veškerá jejich dosavadní aktivita přišla vniveč. „V místě bývala stará hala, kterou nám ale statik zakázal už před několika lety používat. Díky dotaci byla původní stavba odstraněna a vybudována velká část nové haly. Bez podpory města bychom ji nedokončili, přičemž nová hala musí být hotova do konce června,“ řekla Homerová.

Kladno chtělo areál koupit ještě za bývalého primátora Milana Volfa (Volba pro Kladno). Kvůli vysoké ceně ale návrh tehdy zastupitelé nepodpořili. Příslib městské dotace na dostavbu odhlasovala městská rada už za Volfova vedení. Ani to zastupitelé tehdy nepodpořili.