Lídři jednotlivých uskupení přednesli hlavní programové body, na kterých se shodli a v jakém duchu povedou v následujících čtyřech letech město.

Jako první hovořil Dan Jiránek, lídr ODS, pravděpodobný budoucí primátor Kladna, jejichž strana získala ve volbách druhý nejvyšší počet hlasů a do zastupitelstva vstupují se sedmi mandáty.

„Hlavním důvodem uzavření koaliční smlouvy, proč jsme se shodli, je to, že chceme zásadně změnit postup radnice. Chceme, aby byla otevřená ke svým občanům, aby se začala chovat vstřícně a ne tak, jako je tomu doteď,“ zdůraznil Jiránek.

Postupně se u mikrofonu vystřídali další tři lídři zúčastněných stran. Kladenské zastupitelstvo má 33 členů, přičemž koalice má nyní 18 mandátů.

Vzhledem k tomu, že počátkem týdne vyjádřil předseda strany TOP 09 Jiří Pospíšil nesouhlas tím, aby jejich člen podpořil koalici ve spojení s SPD, kladenský zastupitel Petr Hašek, do té doby člen strany, kandidující za uskupení Kladeňáci raději členství ukončil, aby kladenskou koalici neohrozil.

Jediným, kdo její řady dosud opustil z uskupení Kladeňáci, je člen Pirátů Jakub Václavovič. Nahradí ho Anna Gamanová.

V opozici tak zůstává současný primátor Milan Volf (Volba pro Kladno) s 13 mandáty a KSČM se dvěma mandáty.