Kladenský zimní stadion, který je opět v provozu už čtvrt roku, čeká další důležitá etapa rekonstrukce: výstavba nového energetického centra. Do budovy, která vznikne na západní straně stadionu na místě zbouraných garáží, se přesune strojovna, zajišťující chlazení obou ledových ploch.

„Strojovna se dosud nachází uvnitř haly, ale z bezpečnostního hlediska není v pořádku, aby technologie využívající čpavek byly přímo v budově pod tribunou. Proto bude strojovna přesunuta do nové budovy,“ říká jednatel Sportovních areálů města Kladna (SAMK) Jiří Chvojka a připomíná, že stavba začala v listopadu stržením starých garáží a betonáží pilotů, na nichž energetické centrum vyroste.

Do nové budovy se přesune část zařízení za staré strojovny. Chladicí věž už nebude na střeše západní tribuny stadionu, ale na sousední novostavbě. Prostory stávající strojovny budou upraveny tak, aby v nich vzniklo technické zázemí pro strojníky a ledaře.

„Stavět začínáme brzy, abychom po skončení sezony mohli stěhovat technologie,“ vysvětluje ředitel zimního stadionu Josef Poláček a dodává: „Všichni doufáme, že nebudeme čekat až do dubna a budeme moci začít dříve. Asi všichni tuší proč,“ naráží na případnou baráž o udržení v extralize, která by hokejovou sezonu na Kladně výrazně protáhla. Nedojde-li k tomu, bude možné v červnu novou budovu zkolaudovat a připravit na plný provoz.

Také u malé haly panoval už od počátku prosince čilý stavební ruch. Byl tam položen asfalt na příjezdovou cestu. Podle Poláčka to byl dar z nebes. „Konečně se nebude zanášet bahno do haly,“ vysvětluje.

Starostí mu ubylo také po kolaudaci přestavěné administrativní budovy. Zejména třetí patro se změnilo k nepoznání. „Zaměstnanci hokejového klubu mají nové kanceláře, obchodní partnery mohou usadit v sedmi nových skyboxech nebo výrazně rozšířené VIP zóně a díky přístavbě dvou výtahových věží je budova nově bezbariérová. Vestavbu na severní straně třetího patra haly už od září využívají kameramani, novináři a režie," uzavírá jednatel Chvojka.