„Nedokázali jsme odhadnout, kolik dětí za námi dorazí. Zájem o sport v poslední době hodně klesá a covidová situace to celé ještě více komplikuje. Nakonec jsme se tu potkali se čtyřiadvaceti dětmi, které si to podle svých výrazů velmi užily,“ řekl Jan Kregl, generální manažer mládeže Rytířů Kladno.

„Na Václavském náměstí nechyběl ani kladenský maskot, který se s účastníky akce, ale i s přihlížejícími diváky, po celou dobu fotografoval. Nábor moderoval Jan Meruna a na místě byl také fanshop Rytířů, kde se chvílemi tvořila i početná fronta fanoušků Kladna,“ sdělil mluvčí hokejových Rytířů Lukáš Jůdl.

Ledovou plochu zapůjčilo město Kladno. Příchozí si setkání velmi užili. „Byly jsme se podívat s vnučkou Berenikou. Je jí devět let a na bruslích stála poprvé, takže nám půjčili brusličky a na ledě ji hokejisté i doprovázeli. Má z toho krásný zážitek. Jsme moc rády, že jsme dorazily,“ potvrzuje Michaela Zachová z Kročehlav.

A jak můžete začít s hokejem i vy, kteří jste nábor nestihli? Dorazte na školičku bruslení. Ta poslední v letošní roce byla v sobotu 18. prosince, ale další se chystá už na pondělí 3. ledna od 17:15 do 18:15 hodin na druhé ploše kladenského ČEZ stadionu.