Zahraniční snímek má na starosti britský režisér Dominic Cooke, který se podílel na hvězdně obsazené britské sérii V kruhu koruny, v originále Hollow Crown.

Jelikož utajení podléhá při kladenském natáčení skoro všechno i pořízení fotografií dalo nemalou práci. Přesto Kladenský deník nakonec získal pár důležitých informací k tomu, co se v Rozdělově a na Sítné vlastně děje. Podal je vedoucí natáčení Petr Šplíchal. „V Kladně probíhají dotáčky filmu se špionážní tematikou. Jsme zde první natáčecí den. Snímek je situovaný do šedesátých let minulého století do období takzvané Kubánské raketové krize. Děj se odehrává v tehdejším Sovětském svazu a v Anglii,“ prozradil Petr Šplíchal.

Podle něj se jedná o snímek spíše komornějšího rázu. „Není to žádný velký akčňák, přesto v něm o špiony není nouze. Zahrají si v něm i čeští kaskadéři. Ve filmu je přes čtyřicet rolí, přičemž dvacítka z nich je určena zahraničním hercům,“ dodal Petr Šplíchal, který aktuálně netočí v Kladně poprvé.

Špionážní snímek začal vznikat tento měsíc, přičemž se dosud točilo v Anglii. Kromě Kladna se štáb v Čechách podívá také do Prahy nebo Mladé Boleslavi. Finální podoba filmu bude k vidění v příštím roce. Zda se jí dočkají i čeští diváci, je ale prozatím otázkou.