„Přijela jsem autem do sídliště, kde byla už na zemi větrem spadlá bříza. Zaparkovala jsem a šla k domu, udělala dva kroky a těsně za mnou se na zem zřítila i ta vrba. Ještě teď se mi klepou kolena. Venku stál také jeden pán z vedlejšího domu, tak jsme se šli podívat, jestli pod stromem někdo neleží. V tom místě bývá jindy hodně lidí. Naštěstí se pod stromem nikdo nenacházel a ani auta. Rozlámalo to jen dvě lavičky. Byl to opravdu ošklivý pocit,“ popsala nepříjemný zážitek Michaela Zachová. Následně přijeli na místo policisté a hasiči začali likvidovat zbytky dřeva.

V Kladně - Rozdělově spadl krátce před 14. hodinou strom do drátů vysokého napětí, až sršely jiskry. I zde museli zasahovat hasiči. Na dálnici D7 na 11,5 kilometru narazilo auto do spadlého stromu. Hasiči museli strom rozřezat a pomoci s vyproštěním vozu. I zde se událost obešla bez zranění.

Jak potvrdili operátoři tísňových linek, lidé hlásí desítky událostí a telefony jsou přetížené. Hasiči musí volit při odstraňování popadaných stromů a strhaných střech priority. Jak se krátce před 14. hodinou vyjádřila mluvčí hasičů Tereza Fliegerová, od rána vyjížděli hasiči na Kladensku k celkem k 212 událostem. "Největší nápor jsme začali zaznamenávat okolo 9. hodiny. Mezi událostmi, které se staly po poledni, lze jmenovat například strhané střechy na školách také ve Slaném. Jednu událost jsme řešili na základní škole na Hájích, kde vítr poškodil střechu, a stejně tak u speciální mateřské školky u kasáren, kde vítr strhl část krytiny," sdělila mluvčí.

Na parkovišti mezi panelovými domy na sídlišti V Zátiší v Kralupech nad Vltavou skácel ve čtvrtek 21. října vichr strom na parkující auto. Na místě zasahovali hasiči.
Vichr lámal stromy, komplikoval dopravu. ČEZ vyhlásil v kraji kalamitní stav

Jak potvrdil ředitel učiliště v Kladně Dubí Jiří Růžek, vichr sroloval střechu na budově tamní školy. U GDM v Kladně v ulici 5. května se pro změnu vyvrácený strom opřel o budovu. Ani v tomto případě nebyl nikdo zraněn. Jak potvrdila mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová, hasiči například odstraňovali stromy na dálnici D6, ve Velvarech ve Slánské ulici, v Žilině v Žilinské ulici a také v Kladně.

Krátce před 13. hodinou se zřítily k zemi i tři vzrostlé jehličnany v sídlišti ve Slaném v Mírové ulici. Nejdříve se zlomila borovice, po ní smrk a třetí stříbrný smrk to vyvrátilo i s kořeny. "Přijel jsem akorát domů a viděl co se stalo, hned jsem se běžel podívat, zda pod stromem někdo neleží. Spadlo to i mimo auta a vichr převrátil jednu popelnici. Bylo velké štěstí, že nikdo nešel kolem. Ale stromů je také škoda, dokonce jsem je sám jako malý kluk zde v sídlišti vysazoval. Přivezl jsem si sazeničky od strýce ze Šumavy," řekl dvaašedesátiletý Jiří Skála.