Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kladno upravilo kritéria pro přijímání dětí do MŠ

Kladno – Zápis dětí do mateřských škol se v Kladně uskuteční nadcházející čtvrtek a pátek. Opět lze očekávat, že zájem bude převyšovat nabídku a kapacitu mateřinek.

18.3.2014
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/archiv

Vedení radnice upravilo doporučená kritéria pro přijetí dětí. Změny zdůvodňuje snahou vyjít vstříc rodičům a dětem a naplnit jejich právo na rovné zacházení v přístupu k předškolnímu vzdělávání.

Stále platí, že do mateřských škol budou přednostně přijímány děti v posledním roce před zahájením povinné školní docházky, tedy dosáhnou-li do konce letošního srpna věku pěti let, a rovněž děti s odkladem povinné školní docházky. To se týká i předškoláků z jiných obcí nebo občanů jiného členského státu Evropské unie, dále i cizinců, kteří doloží oprávnění k pobytu na území České republiky. „Ostatní děti by měly být přijímány na základě nových kritérií. Přednostně bude přijato dítě s vyšším celkovým bodovým hodnocením. Body jsou dávány podle bydliště, věku či zda už školku navštěvuje sourozenec přijímaného dítěte," vysvětlil primátor Dan Jiránek.

Školky v Kladně: Kladno má nyní celkem 2170 míst v 22 mateřských školách (13 z nich je samostatných subjektů a 9 je zřízeno při ZŠ). Školky však mají celkem 29 pracovišť (budov) po celém městě.

V jednoduchém dotazníku jsou možnosti hodnoceny body. Do školky jsou následně přijímány děti s jejich největším počtem.

„Upravenými kritérii chceme především upřednostnit děti, které mají trvalé bydliště v Kladně nebo jsou z obce, jež s námi má uzavřenu smlouvu," poznamenal k tomu primátor.


Město Kladno v posledních letech zvyšuje počet míst ve školkách rozšiřováním současných i vznikem nových zařízení. Nejnověji přibylo šedesát míst v rekonstruovaném objektu v Bulharské ulici. Dalších devadesát míst přibude s dostavbou pavilonu Mateřské školy v ulici R. Svobodové.

Zápis dětí do kladenských mateřských škol na školní rok 2014/2015 se koná ve dnech 20. a 21. března. Ve čtvrtek od 7 do 18 hodin, v pátek od 7 do 17 hodin, a to ve všech mateřských školách na území města Kladna, současně také v Církevní mateřské škole Radost v Bulharské ulici. Při zápisu rodiče předloží svůj občanský průkaz a rodný list dítěte.

Z doporučených kritérií: 1) Obec (místo trvalého pobytu dítěte)
a) dítě je z Kladna nebo obce, která má s Kladnem uzavřenou smlouvu
– trvalé bydliště dítěte je delší než jeden rok (ke dni zápisu) 500 bodů
– trvalé bydliště je kratší než jeden rok (ke dni zápisu) 450 bodů
b) dítě je z obce, která nezřizuje mateřskou školu – 100 bodů
c) dítě z ostatních obcí – 0 bodů
2) Sociální kontakty
a) dítě nemá možnost celodenního kontaktu se sourozencem – 30 bodů
b) dítě má možnost celodenního kontaktu se sourozencem – 0 bodů
3) Sourozenec ve školce
a) dítě má sourozence v konkrétní školce – 20 bodů
b) dítě nemá sourozence v konkrétní školce – 0 bodů
4) Věk dítěte
a) 4 roky (k 31.8. kalendářního roku, v němž je zápis) – 200 bodů
b) 3 roky (k 31.10. kalendářního roku, v němž je zápis) – 100 bodů
c) méně než 3roky – 0 bodů

Autor: Robert Božovský

18.3.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Veletrh celoživotního vzdělávání se koná v Kladně ve dvou dnech od 17. do 18. října.
87

Kladenský kulturák ožil jubilejním veletrhem vzdělávání

Ilustrační foto.

Strom pro Prahu se letos bude kácet u Berounky

Tereziánské babí léto objektivem Jany Jiráskové

Kladensko /FOTOGALERIE/ - Babí léto lítá, už je podzimek, to již zima střádá první bílá vlákna do svých peřinek. Básník Josef Václav Sládek byl vděčným pozorovatelem přírody. Svoje verše o babím létě napsal, aniž cokoli tušil o meteorologickém chování pavouků. Stačilo se jen dívat.

Na pacienty kladenské nemocnice čeká nový tomograf. Dokonalejší a šetrnější

Kladno – /FOTOGALERIE/Zprovoznění nového počítačového tomografu (CT) za necelých 20 milionů korun se v úterý dočkali lékaři i pacienti Oblastní nemocnice Kladno.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

S přezutím auta nemá smysl čekat

Kladno - Někteří řidiči si svůj vůz přezouvají doma vlastními silami, jiní by byli bez pravidelných služeb pneuservisů nahraní. Na několik otázek, týkajících se právě služeb pneuservisů a přezouvání pneumatik, Deníku odpověděl vedoucí kladenské pobočky Chára Sport Zdeněk Kocourek.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení