Kvůli další etapě modernizace železnice byla tento týden zcela uzavřena silnice z Velké Dobré na Kladno do ulice P. Bezruče. Silnice bude neprůjezdná do 10. března. Objízdná trasa je vedena Doberskou ulicí (Kladno - Rozdělov). Opačným směrem (tedy od kruhového objezdu u zimního stadionu na Velkou Dobrou) budou moci řidiči odbočit pouze ke Sletišti.

Z důvodu výstavby nové komunikace pod mostem, napojující se na kruhový objezd v ulici Železničářů, bude tento úsek od 11. března zaslepen (od přejezdu směrem na Velkou Dobrou, nebude možné zahnout ani k areálu Sletiště). Po dokončení prací 15. května zůstane tento přejezd již definitivně uzavřen a dojde k propojení ulice Sportovců s nově vzniklou silnicí právě pod mostem.

„Následovat bude od příštího týdne také uzavírka v ulici Železničářů a Jateční z důvodu výstavby nového kruhového objezdu za sportovním gymnáziem. Práce potrvají od 26. února do konce dubna letošního roku. Vzhledem k nutnosti pokládky vodovodního potrubí a vodovodu bude celá ulice Jateční otevřena o měsíc později, tedy na konci května,“ popsal harmonogram prací mluvčí města Kladna Vít Heral.

Práce na železnici v místě kde stálo původní stavědlo.
Podívejte se, jak pokračuje modernizace železnice. Kladeňáky čekají uzavírky

Nutné úpravy kanalizační sítě uzavřely už počátkem ledna přejezd mezi Sletištěm a fotbalovým stadionem v ulici Fr. Kloze. Řidiči zde budou na čas moci projíždět od poloviny března až do 22. května. „Zmíněný úsek poté bude čekat pokládka nového železničního svršku, přeložka kanalizace a montáž přejezdové konstrukce, která potrvá do 20. července,“ dodal mluvčí.

Omezení provozu z důvodu přeložky vodovodního potrubí po celý červen čeká dále Kladeňáky i ulici M. Horákové.

Změny ve veřejné dopravě

Kladenské uzavírky jsou omezením i pro veřejnou autobusovou dopravu. Od 19. února do 15. května má autobusová linka č. 386 změněnou trasu viz. Dopravní opatření 24/03. Pokud děti vystoupí u nemocnice a potřebují dojít na Sportovní gymnázium, tak na tuto linku navazuje linka 614, která odjíždí z ul. Ke Stadionu z autobusové zastávky MHD „Nemocnice“ v 7,35 hodin.

Až do neděle 25. února platí částečná uzavírka v ul. Vítězné na mostě přes železniční přejezd. Omezen je zde jeden jízdní pruh ve směru do centra města. Jízdní pruh je omezen v čase od 8,30 hodin do druhého dne do 6,30 hodin. V době od 6,30 hod do 8,30 hod je silnice bez omezení. V tomto čase je pouze uzavřen záliv na mostě a chodník, kde je vytvořen koridor pro chodce. Ve směru z centra do Rozdělova je uzavřen jen záliv na mostě a chodník, kam nebude chodcům vstup povolen.

Od pondělí 26. února bude linka 614 vedena po obousměrné objízdné trase z důvodu stavby okružní křižovatky Železničárů x Jateční.