Kromě veřejného kluziště u radnice na náměstí starosty Pavla nechá vedení Kladna postavit další ledovou plochu také pro obyvatele nejlidnatějšího kročehlavského sídliště, a to přímo na tamním Václavském náměstí.

Jak potvrdil primátor města Milan Volf (Volba pro Kladno), kluziště na Václaváku bude přizpůsobeno potřebám prostoru, kde je pěší zóna. Bude to třicetimetrový úzký ovál, který olemují nasvícené okolní stromy. Vzhledem k tomu, že je ze strany obyvatel velký zájem o kluziště a kapacita ledové plochy u radnice ve více než 70 tisícovém městě nedokáže uspokojit všechny, rozhodlo se vedení města pro rozšíření této kratochvíle.

Památku zesnulých uctili pozůstalí i na Kladensku.
OBRAZEM: Památku zesnulých uctili pozůstalí rovněž na hřbitovech na Kladensku

Kromě kluziště chystá Kladno i bohatý adventní program, včetně tradičního rozsvěcení vánočního stromu splněných přání. „Kompletní adventní program se ještě dokončuje, ale už nyní se mohou obyvatelé těšit na koncert čtyř tenorů, kteří zazpívají v kostele Nanebevzetí Panny Marie,“ prozradil primátor.

Pokud jde o vánoční strom, letos byla z několika nabídek vybrána jedle z Lidic. Jak potvrdila starostka Lidic Veronika Kellerová, jedná se o vzrostlý jehličnan darovaný ze soukromé zahrady Heleny Svobodové.

Nad Kladnem se tyčí obří jeřáby, konstrukce střechy zimního stadionu už nabírá obrysy.
OBRAZEM: Nad Kladnem se tyčí obří jeřáby, konstrukce střechy se pomalu rýsuje

„Povolení ke kácení jsme už vydali a zbytek si organizuje Kladno. Do Kladna tak letos poputuje již několikátá dřevina právě z Lidic, jeden rok věnoval vánoční strom i můj dědeček. Stromy, které v soukromých lidických zahradách rostou, jsou solitérní, nejsou utlačované okolními dřevinami a proto bude i ten letošní moc pěkný,“ potvrdila starostka Lidic.

A dodala, že místní uspořádají i loučení se stromem, kterého se zúčastní také děti z lidické mateřinky. Na kladenském náměstí se jedle rozzáří v sobotu 27. listopadu v podvečer a stejně jako v předchozích letech na ni budou umístěna přání dětí z dětských domovů, která jim veřejnost může koupí dárků splnit.
Chybět nebude ani Pohádková vánoční truhla pro dobrovolné příspěvky určené rovněž dětem, které celoročně žijí odloučeny od rodin.