Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kladno zahájilo preventivní kontrolu vodovodní sítě

Kladensko – Město Kladno chce předejít problému s pitnou vodou, jaký se vyskytl v pražských Dejvicích. Pitná voda zde byla kontaminována bakteriemi a viry, které způsobily střevní potíže tisícům lidí, pět set jich vyhledalo pomoc lékaře. Primátor Kladna Milan Volf se proto dohodl se společností Středočeské vodárny (SVAS) na preventivních kontrolách vodovodní sítě v největším středočeském městě.

1.6.2015 20
SDÍLEJ:

Bez pitné vody se neobejde nikdo. Ilustrační foto.Foto: archiv VLP

Pitná voda v Dejvicích byla kontaminována při výstavbě bytových domů a následném vniknutí odpadní vody do slepého ramene vodovodu, které nebylo zakresleno v mapách.

„V sedmdesátých a osmdesátých letech byla při stavbě nově vznikajících sídlišť nejen v Praze, ale i Kladně, používána k rozvodům pitné vody potrubí vyrobená z nekvalitních materiálů, která dnes způsobují řadu problémů, jako jsou například praskliny či netěsnosti hrdlových spojů," řekl primátor Milan Volf.

„Rovněž se na špatném stavu vodovodního potrubí podepsaly dříve známe akce Z, kdy se budovaly vodovodní sítě bez dodržování vhodných technologických postupů. 
S tím vším se musíme dnes potýkat," zmínil primátor.

Ve spolupráci se SVAS podnikl kroky směřující k pomoci zasažené oblasti. Společnost poskytla výše jmenované pražské městské části desítku voznic zajišťujících náhradní zásobování pitnou vodou oblasti Dejvic. „Zároveň jsem se s provozovatelem vodovodní sítě 
v Kladně dohodl na zvýšeném sledování kvality pitné vody v rizikových oblastech a preventivní kontrole obdobných možných zdrojů znečištění," uvedl primátor Volf.

„Zahájili jsme kontrolu ve městě Kladně i celém provozovaném regionu za využití podkladů z geografického informačního systému a nasazení nejmodernější techniky," upřesnil generální ředitel SVAS Jakub Hanzl. „S městem Kladnem a Vodárnami Kladno – Mělník podnikneme všechny kroky ve snaze předejít situaci, kterou 
v těchto dnech zažívá Praha 6," konstatoval Jakub Hanzl.

Všem popsaným krokům předcházela řádná valná hromada společnosti Vodárny Kladno – Mělník, která rozhodla o změně ve svých statutárních orgánech. Primátor Kladna Milan Volf a jeho náměstek Přemysl Mužík (oba Volba pro Kladno) nahradili 
v představenstvu předchozí reprezentanty radnice Miroslava Bernáška a Radka Větrovce (oba ODS).

Autor: Robert Božovský

1.6.2015 VSTUP DO DISKUSE 20
SDÍLEJ:
Tereziánské babí léto
19

Tereziánské babí léto objektivem Jany Jiráskové

	Náměstek hejtmanky M. Kupka (druhý zleva) a P. Bendl (třetí zprava) během slavnostního zahájení provozu nového přístroje CT.

Na pacienty kladenské nemocnice čeká nový tomograf. Dokonalejší a šetrnější

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

S přezutím auta nemá smysl čekat

Kladno - Někteří řidiči si svůj vůz přezouvají doma vlastními silami, jiní by byli bez pravidelných služeb pneuservisů nahraní. Na několik otázek, týkajících se právě služeb pneuservisů a přezouvání pneumatik, Deníku odpověděl vedoucí kladenské pobočky Chára Sport Zdeněk Kocourek.

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

OBRAZEM: Veteránisté se společně rozloučili se sezónou

Kladno - Milovníci historických vozidel se sjeli za krásného slunečného počasí v kladenských Kročehlavech na parkovišti tamního autosalonu, aby se společně neformálně rozloučili s letošní veteránskou sezónou. Podobně jako pro motocykly je také pro auta staršího data výroby vhodné na vyjížďky ideální počasí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení