I když se stále epidemiologická situace na Kladensku pozvolna zhoršuje, což je podle zprávy hygieniků zapříčiněno i epidemiologickou situací v Praze, města zatím rozhodně žádné rušení vnitřních akcí nechystají a pokud by to bylo nutné, zasáhnou aktuálně.

„Zatím zasahovat nebudeme. Větší vnitřní akce se již u nás uskutečnily a nyní na programu žádné, kde by se předpokládal větší počet návštěvníků, takové nejsou,“ reagoval na dotaz Deníku starosta Slaného Martin Hrabánek s tím, že nejbližší akcí je zasedání zastupitelstva. „Bude se konat v rouškách a s dvoumetrovým odstupem,“ dodal.

„Aktuálně takovéto opatření neplánujeme, ale zároveň jsme připraveni flexibilně reagovat na vývoj epidemiologické situace na Kladensku. Stav průběžně monitorujeme a případná opatření budeme konzultovat s příslušnou hygienickou stanicí,“ sdělila Lucie Steinerová, mluvčí kladenské radnice.

Králův Dvůr ruší vnitřní akce

Nejhorší situace v rámci Středočeského kraje je na Berounsku. I když město Beroun zatím nehodlá zasahovat do konání vnitřních akcí, v sousedním Králově Dvoře je tomu naopak. Vedení radnice vnitřní akce pořádané městem zrušilo do začátku října.

„O zrušení vnitřních akcí v měsíci říjnu budeme ještě jednat na radě města. Osobně si myslím, že dojde i na zrušení říjnových akcí konaných ve vnitřních prostorech,“ řekl Petr Vychodil, starosta Králova Dvora.

Kvůli horšící se epidemiologické situaci navíc hrozí, že se neuskuteční adventní akce. Podle kladenské mluvčí Lucie Steinerové se adventní akce normálně připravují a v případě potřeby na základě aktuální epidemiologické situace město zasáhne. Stejně tak to vidí i starosta Slaného Martin Hrabánek.

Úterý patří na magistrátu seniorům

V Kladně zavedli nová opatření na magistrátu. Od úterý 15. září a následně každé úterý budou úřední hodiny na všech pracovištích magistrátu vyčleněny pouze pro osoby starší 65 let a osoby s diabetem. Toto opatření neplatí pro pracoviště Czech Point v Oáze, Tescu, Městském informačním centru a v místních úřadovnách Švermov a Dubí.

„V současné době nejde o kontinuální růst, ale skokový záchyt většího množství případů. Žádáme všechny klienty, aby v komunikaci s jednotlivými pracovišti Magistrátu upřednostnili elektronický nebo telefonický kontakt, pokud je to možné,“ upozornil primátor Dan Jiránek (odvolaný zastupiteli 14. září - nahradil ho Milan Volf - pozn. red.)

„Pro rizikovější skupinu obyvatel, to jsou občané starší 65 let a diabetici jsme vyhradili úterní úřední hodiny. Zároveň se zavádí i bezpečnostní opatření v prostředcích veřejné dopravy a věřím, že cestující budou k sobě ohleduplní, doporučuje se omezit konzumaci jídla i pití během jízdy,“ dodal primátor.