Vedení města spoléhalo, že moudřejší budou po středečním kontrolním dni, kdy se měli statici domluvit na postupu. Zatím se tak ale nestalo. Jak potvrdil náměstek kladenského primátora a jednatel Sportovních areálů Kladno Jiří Chvojka, více budou znát zhruba za tři neděle.

„Jisté je, že se musí provést zásadní úprava zvětralého betonu, opravit stávající věnec a provést nové vyztužení. Ještě to není nakreslené ani spočítané, nevíme, kolik budou úpravy stát korun, stejně jako vám dnes nikdo nepoví termín," řekl ve středu odpoledne po kontrolním dni Jiří Chvojka.

Pár hodin předtím byl však ve svých odhadech na středečním zastupitelstvu o něco smělejší vedoucí odboru investic Magistrátu města Kladna Petr Dubravský, který na mikrofon veřejně sdělil, jakým směrem se budou nejspíše práce ubírat a kolik by vše mohlo stát.

„Statici se shodli na tom, že jediným řešením je vyrobit kovový prstenec, který se uloží na stávající konstrukci, dojde tím pádem k rozložení všech tlaků. K němu se nakonec přikotví již vyrobené komponenty střechy, které se ale nově musí upravit o výšku prstence. Do tří týdnů budeme vědět konečnou cenu. Můj skutečně velmi hrubý a soukromý odhad, odvozený od kilogramu oceli, je okolo 10 až 15 milionů korun," řekl Dubravský.

„Problém je ale stále s termínem, protože nikdo v tuto chvíli neví, kdy bude k dispozici dlouhý jeřáb, který je v republice aktuálně jediný. To se dozvíme nejdříve za měsíc,“ dodal.

Hokejisté neztrácejí naději

„Někteří novináři začali dokonce šířit termín dokončení rekonstrukce konec března příštího roku. Vzniklo to ale z toho, že někde na staveništi opsali termín platnosti stavebního povolení. My žádné termíny neznáme. Nicméně, dostat se letos v Kladně na ledovou plochu bude skutečně velice obtížné,“ upřesnil kladenský primátor Milan Volf (Volba pro Kladno).

Tomu, že by hokejová sezóna mohla za této situace v Kladně začít na podzim, už málokdo věří, ale i tak se hokejisté naděje nevzdávají. Rytíři Kladno proto hledají intenzivně náhradní řešení. „Samozřejmě řešíme i další alternativy, kde případně zápasy odehrát,“ řekl Deníku mluvčí Rytířů Lukáš Jůdl. „Pořád je naděje, že se vše stihne, takže nic předem nevzdáváme, ale zároveň se připravujeme i na druhou variantu,“ doplnil.

Klub může podle Jůdla využívat nyní alespoň druhou plochu zimního stadionu, kde může trénovat profesionální A tým i oddíly mládeže. Ty ale zatím nevědí, zda se budou jejich soutěže od podzimu v souvislosti s covidem hrát.

Co se týče přípravných zápasů, které si Rytíři naplánovali na srpen, rádi by je odehráli na stadionech v okolí Kladna, kde má klub řadu fanoušků. Nabízí se Rakovník, Slaný či Beroun. „Během několika dnů dáme vědět, kde se bude hrát,“ uzavřel Lukáš Jůdl.