V minulých dnech byl v lánském hotelu Cassic představen projekt zástavby nazvaný U lánské obory. V jeho první fázi, s termínem dokončení v létě roku 2009, bude v obci postaveno dvaadvacet nových řadových a jedenáct samostatně stojících cihlových rodinných domů. Druhá fáze projektu, která bude zahájena na přelomu let 2008 a 2009, počítá s výstavbou dalších devatenácti řadových a jedenácti samostatně stojících domů, přibude rovněž šest bytových objektů a prvky takzvané občanské vybavenosti. „V plánu je prozatím například dům s pečovatelskou službou, cyklostezka, knihovna, fitness a další,“ informovala Vlasta Tichá z agentury mediálně zastupující uvedený projekt společnosti Real Invest Franc.

Noví obyvatelé, kteří do Lán přišli z různých koutů republiky, se podle místostarosty postupně sžívají se starousedlíky. „Vážnější problémy nenastaly. Počítáme ale, že se v souvislosti s výstavbou objeví stížnosti například na znečištěné komunikace od nákladních automobilů,“ nastínil Fencl.

Pro Lány je ale důležité, aby se zde noví obyvatelé hlásili k trvalému pobytu. „Myslím, že se nám je postupně daří přesvědčovat. Úspěšní jsme byli i u středočeského hejtmana Petra Bendla, který zde už nějaký čas žil, ale bydliště měl úředně ještě jinde. Nyní už je však obyvatelem Lán,“ doplnil místostarosta Fencl.