Nouzovem přitom prochází nejčastěji využívaná trasa ve směru do Berouna. Zprávu o brzkém ukončení prací ale zatím nelze očekávat. Podle vedení Unhoště, pod niž obec spadá, zdržuje dokončení povrchů několik majitelů domů, kteří si nechtěli nechat kanalizační přípojky vybudovat hromadně s ostatními.

Místostarosta Unhoště Ivan Záboj Kladenskému deníku sdělil, město má se zhotovitelskou firmou podepsanou smlouvu až do února, ale kanalizaci by chtělo spustit po všech kolaudacích na konci roku. „Situace s povrchy je bohužel komplikovanější. Nemohly být hotovy všechny, protože asi 19 majitelů zdejších objektů se dohodlo, že si přípojky udělají sami. Myslí si, že tím ušetří, ale nás budou jen zdržovat,“ řekl Záboj.

Při projektování kanalizace totiž Unhošť cenu za přípojku zpaušalizovala tak, aby prý byla dostupná pro všechny obyvatele. Jednotná suma
i tak činila 18 tisíc korun bez daně a to se zřejmě některým zdálo příliš. „Ceny mohly být různé od pěti do třiceti tisíc podle vzdálenosti domu od hranice pozemku. My jsme ale při jejím stanovování přihlíželi k tomu, že podloží tvoří převážně skála a také jsme museli počítat s podvrty,“ dodal Záboj.