Soutěže se zúčastnilo pět družstev, přičemž každou školu reprezentovali dva žáci. Své síly poměřili žáci ze Stochova, Prahy 9, Plzně, Jihlavy a Moravské Třebové.

Soutěž se skládala ze dvou částí - praktické části, v rámci níž žáci provedli oplechování makety sedlové střechy s odvětraným hřebenem a dvěma prostupy. Druhou část soutěže tvořila teoretická část, kdy bylo úkolem zodpovědět pětadvacet otázek.

A jak to všechno dopadlo? Vítězem soutěže se stalo družstvo žáků ze Střední odborné školy stavební a zahradnické, Praha 9. Druhou příčku, tedy pomyslné stříbro, obsadili žáci stochovské školy, za kterými se umístili zástupci jihlavské školy. Tato trojice družstev postoupila do celostátního kola s mezinárodní účastí, která se uskuteční v dubnu v Brně.

„Velkou radost nám udělali naši žáci, kteří své dovednosti, píli a um plně zúročili. A to, že nás mile překvapili? Vždyť jsou to žáci teprve prvního ročníku oboru klempíř“, vyjádřila se k výsledkům soutěže ředitelka Střední školy služeb a řemesel ve Stochově Jaroslava Pichová. Ředitelka školy dále upozornila na to, že s klempíři to myslí škola vážně. „Chceme vybudovat velkolepé centrum vzdělávání klempířů, halu s moderními polygony, modely střech, slaňovací věží, technickým vybavením,“ dodala.