Posilovna pod širým nebem, jež vznikla za cyklostezkou a in-line dráhou mezi vzrostlými stromy, je totiž určena zejména seniorům. „Celý život sportuji jen rekreačně, ale když jsem byla mladší, dala bych duši za to hrát volejbal. Teď kromě jiného docházím na cvičení od Sokola, kde nám cvičitelky dávají pořádně do těla, ale to se mi líbí. Ve Fit parku jsem si vyzkoušela snad všechny překážky a jsou skvělé. Určitě sem budu chodit,“ popsala nadšená sportovkyně Suderová.

Třiatřicet cvičebních pomůcek nemusejí využívat pouze starší lidé, ale také aktivní sportovci. Cvičební stroje jsou na rozdíl od běžné posilovny navrženy tak, aby pro své uživatele nepředstavovaly nadměrnou zátěž, jsou určeny především k protažení a zpevnění svalů.

Fitness moduly jsou podle mluvčího kladenského magistrátu Viléma Frčka předurčeny zejména ke cvičení pro zábavu a radost z pohybu. „Jednotlivé stroje jsou konstruovány tak, aby odolaly všem vlivům venkovního prostředí a zároveň byla maximálně snížena rizika spojená s neopatrným používáním nebo případným nerespektováním pokynů v návodu k užití. Fit park je otevřen nepřetržitě a vstup do něj je volný,“ uvedl mluvčí.

Podle kladenského primátora Dana Jiránka tak už senioři nemusejí na Sletiště chodit jen jako doprovod svých vnoučat, ale mohou si sami zacvičit, podle toho, jak se právě cítí. Do budoucna by prý město chtělo zbudovat ještě další Fit park, a to ve Středisku kompletní sociální péče Fontána. Uvažuje i o možnosti jeho zřízení v kročehlavském sídlišti, ale to prý až poté, jaké výsledky bude mít provoz volně přístupného areálu na Sletišti.

Výstavba Fit parku byla financována z městského rozpočtu a celkově stála 728 tisíc korun.