O možnost více mají nyní majitelé domácích mazlíčků v případě, že jejich zvíře onemocní. Od začátku týdne v Kladně-Švermově funguje veterinární klinika, která se nachází ve Velvarské ulici.

,,S kolegyní jsme pracovaly v pražské nemocnici, kam jezdila spousta klientů z Kladna, kteří si stěžovali, že v pozdějších hodinách ve městě není možné veterinární ošetření,“ vysvětlila veterinářka Barbora Lenská hlavní důvod vzniku nové kliniky.

V ordinaci mají otevřeno o všedních dnech od 12 do 22 hodin. O víkendu pak od 10 do 14 hodin. Ve zbývajícím čase jsou prý veterináři připraveni kdykoliv pomoci, jelikož jsou nonstop na telefonu. Existují zde také prostory pro hospitalizaci nemocného nebo zraněného zvířete. V kotcích tady může strávit noc až sedm zvířecích marodů.

,,Myslím si, že tím jsme trochu odlišní od jiných ordinací. Hlavní rozdíly bych ale viděla ve vybavení. Máme možnost inhalační anestezie s kompletním monitoringem funkcí, dále například biochemický analyzátor krve,“ popsala Lenská.

Klinikou však plány nekončí. Není totiž vyloučeno, že by zde pracovalo více doktorů a provoz by zde měli nonstop. ,,Ale to je spíše vize do budoucna, abychom měli statut nemocnice,“ přeje si veterinářka.

Nenastane ale mezi veterináři konkurenční boj? Budou mezi sebou v některých případech spolupracovat? To zůstává otázkou. ,,Já mám specializaci v oboru oftalmologie (pozn. red: oční lékařství) a věnuji se chirurgii měkkých tkání. Kolegyně zase dělá dermatologii (pozn. red.: kožní lékařství) a pracuje s exotickými ptáky. Zatím jsme o spolupráci mluvili s doktorem Janem Čučkou, který má specializaci na ortopedii,“ uvedla Barbora Lenská.

Co říkají na otázku spolupráce další veterináři? ,,Zatím mám práce dost. Nedostatkem může být, že nemám rentgen. V případě, že by pracovali nonstop, spolupráci se nebráním, ale určitě se k ničemu nebudu zavazovat. To nepřichází v úvahu,“ vysvětlil kladenský veterinář Jan Černý.

,,Pacienty posílat do Švermova nebudu. Myslím si, že by to pro mě nebylo přínosem,“ sdělila veterinářka Iva Posekaná, která vzápětí dodala, že zvířecí pacienty nejčastěji předává zmíněnému doktorovi Čučkovi. Důvodem je to, že má chirurgickou praxi.