Lesy obklopující Kladno jsou bezesporu chloubou města, ale kvůli jejich stáří se v poslední době podle některých obyvatel stávají také velkou hrozbou. Na špatný stav určitých dřevin v lese u Litevské ulice v Kladně-Kročehlavech upozornila Kladenský deník čtenářka Zita Müllerová.

Žena bydlí ve zmíněné ulici, a přes nejbližší les, který sídliště kolem Mety odděluje od Růžového pole, chodí poměrně často. Podle ní tu není nijak neobvyklé, že se přerostlé stromy lámou a odpadávají z nich takové kusy, že by někoho nešťastnou náhodou mohly i zabít. „Nejsou to žádné větvičky, ale opravdu velké části nebo celé stromy. Když zafouká vítr, kymácejí se tak, že to nahání strach. Lesem přitom vede cesta, kudy místní chodí a dokonce je tu i dětské hřiště,“ popsala Müllerová.

Kvůli obavám prý vzala situaci do svých rukou již dvakrát a kontaktovala s upozorněním odbor životního prostředí kladenského magistrátu. Bohužel ale neuspěla. „Poprvé jsem tam byla před dvěma lety, ale nic se nestalo, a podruhé minulé pondělí. Slečny v kanceláři se se mnou ale moc nebavily. Říkala jsem jim, co se v tom lese děje, avšak odvětily, že to není jejich starost, protože to spadá do kompetence Lesů ČR, a také, že pokud je to tak, nemají tam lidé co dělat,“ popsala Kladeňačka.

Úřednicemi se ale podle svých slov nenechala odbýt a připomněla, že tudy vede komunikace a dokonce že sem chodí na procházky například školky. „Ani na to ale neslyšely. Když tam tedy lidé nemají co dělat, měli by to alespoň obehnat páskou se zákazem vstupu,“ zdůraznila.

S problémem se proto svěřila Kladenskému deníku. Mluvčí magistrátu Vilém Frček potvrdil, že tento les zvláštního určení skutečně patří Lesům ČR, ale přislíbil, že ve spolupráci s nimi město zjedná nápravu. „Dohodli jsme se, že naši pracovníci sem v nejbližší době zajdou spolu s revírníkem zjistit aktuální stav. Uděláme vše pro to, aby lokalita byla znovu bezpečná,“ uvedl Frček.