I když jsou jeho schopnosti zřejmé, stejně jako loni musel Filip i tentokrát projít sítem nominačního kola z celé republiky. Mezi 5700 žáky prvního stupně se zařadil na 12.-16. místo. Svou výjimečnost pak potvrdil při krajském kole, kde jako jediný z 41 účastníků získal stoprocentně pozitivní hodnocení.

O tom, jestli je ale skutečně nejlogičtěji uvažujícím žákem prvního stupně vůbec, se rozhodne už 22. listopadu při velkém finále Logické olympiády, které se bude konat v Poslanecké sněmovně ČR.

Filip se Kladenskému deníku svěřil, že za jeho letošním úspěchem stojí nejen samotné nadání, ale i zkušenosti z loňského ročníku soutěže. „Určitě to bylo lepší. Věděl jsem, do čeho jdu, a tak jsem měl menší trému,“ řekl.

To, že nebyl nováčkem, mu prý pomohlo i jinak.„V krajském kole mě překvapilo, že byly jen dva testy, ale za to náročnější. Myslím, že díky zkušenostem jsem nezazmatkoval a vydržel. Určitě bylo důležité umět dobře číst, protože kdo nepochopil zadání, nemohl úlohu ani splnit. Navíc jsme měli stanovený časový limit,“ popsal Filip.

Stejně jako vloni mu prý i letos největší obtíže dělal úkol se slovní přesmyčkou. „Tohle prostě neumím. Myslel jsem si, že jsem ho nezvládl, ale asi ano, když jsem měl sto procent. Celkově tam bylo více úloh, které se opíraly o češtinu než o matematiku,“ sdělil.

Ani před letošní soutěží prý příliš netrénoval. Vzhledem k tomu, že Logická olympiáda ale není založena na tom, co se žák naučí nazpaměť, ale podobá se spíše IQ testům, nemělo by to Filipovi uškodit.

A s jakými ambicemi půjde do posledního, celorepublikového kola? „Za úspěch bych považoval umístit se mezi třiceti nejlepšími,“ dodal.⋌