Stejně jako v minulém roce začala soutěž v nedalekých Kobylníkách u rybníka, kde se uskutenčila první disciplína – chytání ryb.
„Největším úlovkem dopoledne byl pětatřiceticentimetrový kapřík, ale protože se míry ryb sčítají, za tým rybářů jsme nachytali deset metrů ryb. Stali jsme se tak jediným týmem, který v pětiboji obhájil svou profesi,“ uvedl s úsměvem hlavní organizátor pětiboje Pavel Klobucký.


A skutečně to byl den zvratů. Při druhé disciplíně, nácviku hasičského útoku, zvítězili fotbalisté a při fotbalovém utkání zase hasiči.
„Asi kolem stovky návštěvníků se přišlo podívat na poslední pivní štafetu. Soutěžilo sedm zástupců týmu, kteří museli postupně vypít na ex jedno velké pivo. Sice jsme jako rybáři v této disciplíně vyhráli, ale bylo to finále mezi fotbalisty a hasiči,“ řekl organizátor.


Nakonec tedy po celém dni zvedli nad hlavu pohár vítězů místní hasiči, kteří si vítězství náležitě vychutnali. „Vloni jsme si speciálně pro tento pětiboj nechali vyrobit pohár, na kterém jsou tři malé postavy znázorňující jednotlivé obory. A protože je pohár putovní, ještě máme v plánu, že na něj budeme zapisovat vítěze jednotlivých ročníků,“ dodal Pavel Klobucký z Klobuk.