Část Sítenského údolí v Kladně a jeho okolí až po rybník ve starých Kročehlavech v posledních týdnech okupují dělníci a těžká technika, která by do konce roku měla tato nepříliš udržovaná místa proměnit na skutečnou oázu klidu a zeleně v centru města.

Ve druhé etapě revitalizace údolí budou provedeny rozsáhlé úpravy veřejné plochy o rozloze 54 tisíc metrů čtverečních. Jednotlivá prostranství budou rozčleněna komunikacemi, které je zprůchodní a zároveň navážou na stávající cesty ve městě. Podle mluvčího kladenského magistrátu Viléma Frčka bude podél nově vzniklých komunikací instalováno veřejné osvětlení kvůli zachování bezpečnosti. „Okolí bude doplněno lavičkami a odpadkovými koši a na okrajích lokality vzniknou parkovací místa,“ řekl Frček.

Pejskaři se také mohou těšit na psí loučku, jež bude určena jen pro jejich čtyřnohé kamarády. V centru Kladna už bude konečné také možné uspořádat si piknik. Pro milovníky odpolední svačiny pod širým nebem budou vyhrazeny takzvané pobytové trávníky.

Největší relaxaci pravděpodobně nabídne meditační zahrada s altánem. Z něj se návštěvníkům bude naskýtat výhled na město a nové jezírko. „Na jeho okraji vznikne japonská zahrada připomínající rýžové pole,“ přiblížil mluvčí.

Zhotovením projektů bude revitalizace Sítenského údolí kompletně dokončena. Celkové náklady na projekt přesahují 11 milionů korun. Částku devět milionů přitom Kladno získá z evropských fondů.

“Žádost o dotaci na projekt Revitalizace Sítenského údolí, II. etapa, který je zařazený do Integrovaného plánu rozvoje města Kladna v rámci Regionálního operačního programu regionu soudržnosti střední Čechy, podalo město koncem roku 2009 Úřadu regionální rady regionu soudržnosti střední Čechy,“ dodal Frček.