Knihovna bude veřejnosti mimořádně v neděli přístupná od devíti do čtrnácti hodin. Knihovníci budou oblečeni ve stylových oděvech. V přízemí knihovny bude možné zakoupit výrobky žáků Soukromé školy Slunce. K svátečnímu dni patří i občerstvení. Také jeho nabídka bude tematická.

„Zvolili jsme tentokrát podtitul Knihovna hornická a hutnická, který volně navazuje na čtvrté mezinárodní bienále Industriální stopy 2007, jež se před nedávnem uskutečnilo v Kladně, Liberci, Ostravě a Praze,“ informoval pracovník SVK Jakub Pavlík.

Pro návštěvníky má knihovna připravenu řadu zajímavých nabídek.

„Noví čtenáři dostanou možnost bezplatné registrace, lidé si budou moci prohlédnout zákulisí knihovny, tedy například sklady a další pracoviště, která nejsou při běžném provozu přístupná. Tyto exkurze se uskuteční v deset hodin a v poledne. Sraz zájemců je ve vestibulu budovy,“ uvedl Pavlík.
Mezi další nedělní aktivity knihovny bude patřit prohlídka nově vybavené počítačové učebny a seznámení s operačním systémem Windows Vista Business Czech a softwarem MS Office Professional 2007 Plus Czech. Chybět nebude také prezentace faktografické databáze knihovny zaměřená na průmyslové památky. „Návštěvníci by si neměli nechat ujít zajímavou výstavu středočeských regionálních seriálů ve studovně nebo ukázku architektonické studie na další úpravy knihovny,“ poznamenal Jakub Pavlík.

Pro starosty a knihovníky z Kladenska bude určena exkurze do oddělení regionálních služeb a skladu knih výměnného fondu spojená s ukázkou tvorby souboru knih určeného pro obecní knihovny.