Právě dnes se také Knihovna Václava Štecha ve Slaném zapojuje do celorepublikové akce Týden knihoven, která potrvá až do soboty 9. října. V rámci svátku tohoto zařízení připravili Slaňáci pro své čtenáře vše zajímavé proč stojí za to zařízení navštívit.

Hlavním mottem letošní akce je: Tolik knih jako v knihovně doma nemáte. Své návštěvníky chtějí knihovnice překvapit především rozšířenou otevírací dobou.

Od pondělí 4. října bude proto knihovna otevřena šest dní a 48 hodin v týdnu. Výpůjční doba se tak rozšiřuje celkem o šest hodin. Každý den bude oddělení pro dospělé čtenáře a studovna otevřeny od 9 do 18 hodin a v sobotu od 9 do 12 hodin.

Rozšíření výpůjční doby není jediná novinka, kterou slánská knihovna připravila pro své čtenáře. Od 4. října zavádí novou kategorii čtenářů zvanou Rodinný příslušník.Čtenáři se stejnou adresou budou mít padesátiprocentní snížení ročního registračního poplatku.

„Myslíme především na manžele, sourozence nebo rodiče a děti, kteří jsou čtenáři knihovny. Doposud všichni platili registrační poplatek v plné výši a nyní jim nabízíme slevu,“ vysvětlila zavedení sníženého poplatku Míla Najmanová, zástupkyně vedoucí knihovny.

A ještě malou perličku: kdo z čtenářů si zapomene brýle, nemusí zoufat. V knihovně půjčují nejen knihy, ale i brýle. Další z činností knihovny těchto dnů je zahájení třetího cyklu Setkávání seniorů pro sezonu 2010 /2011 v úterý 12. října od 14 hodin.

Jako host se představí oblíbená spisovatelka a herečka Ivanka Devátá.

AUTOR: HANA TICHÁ