Součástí akce bylo i vyhlášení nejpilnějšího čtenáře - čtenářky dětského oddělení za rok 2018. Pomyslný zlatý stupínek patří Kateřině Mikolášové se 137 knihami, stříbrná je Eliška Lokvencová se 124 a bronzové místo si vyčetl se 109 knihami Jirka Vorlíček. Nechyběla velmi bohatá tombola, za kterou knihovnice děkují sponzorům.

„Na karneval jsme se těšily, moc se tady vnučkám líbí. Je tu hodně dětí a velmi dobrá nálada. Děkujeme slánským knihovnicím za hezké odpoledne,“ pochválila akci Marie Hanzlová s dvěma princezničkami z Ledového království.

A jaká je nabídka dalších tradičních volnočasových aktivit připravených slánskou městskou Knihovnou Václava Štecha pro mladé čtenáře? 29. března to bude tradiční „Noc s Andersenem“ na téma – Známý, neznámý Andersen. Na letní prázdniny se také již programově připravují čtyři běhy žádaných týdenních příměstských táborů pro všechny zájemce nejen ze Slaného a další ročník dopoledních (Ne)obyčejných prázdnin, které nabídnou nejmenším zájemcům i jejich dospělému doprovodu například veselé rukodělné tvoření, divadelní loutková představení, vědomostní soutěže či pohádkové čtení s nejkrásnější pohádkou.

Hana Tichá