Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kočky ve věžácích nikdo 
nezazdil, přesto jsou mrtvé

Kladno – Šokující informaci o tom, že v kladenských věžácích mají údajně zazdívat kočky zaživa, kterou uveřejnil Kladenský deník ve svém pondělním vydání, můžeme konečně uvést na pravou míru. Protože obyvatelé sídliště ani aktivisté pořádně nevěděli co se vlastně stalo a zda společnost dodávající do sídliště teplo zazdila přístupy do suterénů domů, kde kočky hledají úkryt, snažil se Kladenský deník najít pravdu, jak to skutečně se zazdíváním suterénních kolektorů bylo. Na to dal mluvčí kladenského magistrátu v pátek 19. září jasnou odpověď.

20.9.2014 2
SDÍLEJ:

Aktivisté přijeli do Rozdělova kvůli záchraně koček. Svolali se přes Facebook.Foto: Deník/Kateřina Husárová

„Odchyt koček je prováděn na základě stížnosti 27 nájemců domu ve Vítězné ulici. Stížnost došla už v květnu na odbor investic a správy majetku.

Občané si stěžovali na dlouholeté porušování dobrých mravů spočívající v krmení zdivočelých koček ve sklepeních domu s číslem popisným 2959 jednou z nájemnic a požadovali nápravu stavu.

Kontrola

Kontrolou byl v místě potvrzen výskyt většího počtu neočkovaných koček, silný zápach z výkalů a extrémní výskyt blech. Opakovaně bylo poškozeno zabezpečení sklepů. Reálné bylo i zdravotní riziko vyplývající ze zjištěné situace," upozorňuje mluvčí kladenského magistrátu Vilém Frček.

Podle jeho slov je nejprve nutné provést dezinsekci sklepů. I po ní je v jejich prostorech výskyt blech velmi silný. Odchyceno bylo pět zvířat, která byla umístěna do útulku v Tmani u Berouna a u paní Stančevové.

Dalších pět zvířat žijících ve volném prostoru ve vedlejší ulici ČSA by mělo být odchyceno a odvezeno v příštích dnech. Zbylé kočky se skrývají v topných kanálech.
I v těchto kanálech je extrémní výskyt blech.

topných kanálů se mohou kočky do sklepních prostor bytových domů znovu rozšířit. „Zabezpečení sklepů proti vniknutí koček je krmiči opakovaně poškozováno.

V topných kanálech je problém obdobný – blechy i zápach. Zaměstnanci společnosti Tepo tam už odmítají vstupovat a pochybuji, že by do nich vlezl kdokoli z veřejnosti, aby se o reálném stavu přesvědčil," řekl mluvčí magistrátu.

Odchyt


Jak dále pokračuje mluvčí magistrátu, v místě byla nalíčena odchytová past a aby byla účinná, tedy aby kočky chodily cestou, kde byla past s návnadou umístěna, nechali jsme zaslepit dva vstupy, kde jinak docházelo k masivnímu krmení koček.

Kočky využívající nadbytečnou nabídku potravy v bezprostředním okolí kanálů se dají chytit podstatně hůře (nemají důvod lézt do pasti). Kanály jsou však velmi rozsáhlé (s dalšími výlezy) a zabezpečení šachtic neznamená, že zde kočky zajdou hlady a žízní.

„Pracovník odboru životního prostředí zde potravu umístil do odchytových sklopců a pravidelně dvakrát denně je kontroloval.

Svévolné ničení zabezpečení šachtic nyní velmi ztěžuje dokončení odchytu. Kvůli výskytu koček není dlouhodobě možné provést v topných kanálech deratizaci což se projevuje zvýšeným výskytem potkanů," uzavřel mluvčí Vilém Frček.

Kočky našli mrtvé

Přestože magistrát dělá pro odchyt koček i pohodlí nájemníků maximum, aktivisté jsou přesvědčeni o tom, že věc se má trochu jinak. Včera navečer zavolal jeden z aktivistů opět do redakce Kladenského deníku, kam oznámil, že v Rozdělově našli mrtvé kočky.

„Na trávě ve křoví mezi čtvrtým a pátým věžákem 
v Rozdělově jsme našli jednu kočku mrtvou a jedno mrtvé kotě ve sklepě v pátém věžáku a jedna černá kočka je apatická, nehýbe se a leží a prská za pátým věžákem ve směru od Rozdělova.

V případě mrtvých zvířat se domnívám, že jde o mrtvoly koček, které byly v suterénu buď zazděné nebo nějak zavřené a nebo je někdo otrávil. Společně s dalšími dobrovolníky podáme na policii hromadně trestní oznámení na neznámého pachatele," řekl v pátek večer Ladislav Kníže z Kladna.

Město se distancuje

Na to mluvčí kladenského magistrátu rovněž v pátek večer zareagoval se slovy, že se od této skutečnosti vedení Města Kladna distancuje.
„Jsou to dvě naprosto odlišné věci.

Nikdo neví, jak a kdy se mrtvé kotě do sklepa dostalo, ani kde se vzala mrtvá kočka ve křoví. V každém případě odmítáme, aby se tato záležitost spojovala s aktivitami, které město a kladenská společnost Tepo provádí v suterénech rozdělovských věžáků," uzavřel Vilém Frček.

Autor: Kateřina Husárová

Místo události:
20.9.2014 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Strom pro Prahu se letos bude kácet u Berounky

Tereziánské babí léto
19

Tereziánské babí léto objektivem Jany Jiráskové

Na pacienty kladenské nemocnice čeká nový tomograf. Dokonalejší a šetrnější

Kladno – /FOTOGALERIE/Zprovoznění nového počítačového tomografu (CT) za necelých 20 milionů korun se v úterý dočkali lékaři i pacienti Oblastní nemocnice Kladno.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

S přezutím auta nemá smysl čekat

Kladno - Někteří řidiči si svůj vůz přezouvají doma vlastními silami, jiní by byli bez pravidelných služeb pneuservisů nahraní. Na několik otázek, týkajících se právě služeb pneuservisů a přezouvání pneumatik, Deníku odpověděl vedoucí kladenské pobočky Chára Sport Zdeněk Kocourek.

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení