Zmatky, nadávky, prudké otáčení na silnici, dopravní zácpy v centru města a bezradní řidiči. I takové s sebou nesou důsledky nezbytných oprav krajských silnic v Pražské ulici a u kruhového objezdu U Brodu ve Slaném.

Zejména domácí řidiči dělají situaci ještě horší, protože často jezdí popaměti a řada z nich na to doplácí pokutou. Podle náměstka Správy a údržby silnic Kladno Josefa Rabocha, jenž má opravy na starosti, by kritický stav měl skončit již tuto sobotu. Přičemž opravy zmíněných úseků silnic si vyžádají podle něj zhruba pět milionů korun.

Pro řidiče náklaďáků mířících do Velvar zatím platí, že se do Slaného z rychlostní silnice 1/7 od Prahy nedostanou, ale musí zvolit trasu přes Knovíz, Želenice, Třebusice, Slatinu, Kamenný Most a Neuměřice.

Osobní auta se při sjezdu z 1/7 exitem do města dostanou objížďkou přes Jemníky. Přičemž omezení při vjezdu na slánské náměstí je vyřešeno dočasným otevření pěší zóny v Husově ulici.

„U Brodu je zakázán vjezd nejen na náměstí, ale i na Velvary. Věřím, že do soboty bude vše hotové podle plánu,“ uvedl vedoucí Odboru dopravy MěÚ Slaný Tomáš Černický. Aby bylo zmatků co nejméně, jsou kolem Slaného vymyšleny podle Černického nejvhodnější trasy pro nákladní vozidla například z rychlostní komunikace 1/7 směrem odbočí auta na Tuřany či Královice.

Podle jeho slov není tato akce poslední. Město určitě ještě do konce roku pár podobných omezení čeká, a to například na zmiňované rychlostní komunikaci 1/7.

Kvůli tomu, že omezení průjezdu krajskou silnicí konkrétně ve směru od Velvar není podle řidičů dobře označeno, nastávají kolapsové stavy. Auta i s vleky váznou následně v malých vesnicích.

„Nákladní auta se u nás několikrát za den otáčejí a musejí zpátky do Velvar. Až na poslední chvíli totiž zjistí, že s tonáží nad pět tun neprojedou. Obec máme navíc uzavřenou kvůli budování kanalizace,“ uvedl starosta Žižic Vratislav Rubeš, jenž doplnil, že počínaje dnešním dnem by měl být uzavřen také úsek krajské silnice v Ješíně.

„Nikdo nám pořádně nedá dopředu vědět, vše se dozvíme spíše náhodou. Nikdo s námi nic nekonzultuje. Mám pocit, že na příslušných místech ani pořádně nevědí, kdo a co dělá. Každý si provede jen to svoje a zbytek neřeší,“ postěžoval si starosta Vratislav Rubeš.