Koleč/ Nadační fond Koleč, jenž vznikl před časem pro záchranu a obnovení budovy někdejšího kolečského zámku, uspořádal ve spolupráci s obcí první letošní benefiční festival FolkKoleč pod širým nebem.

Muzikanti z různých koutů republiky se o minulém víkendu sjeli na nádvoří, aby bez nároku na honorář zahráli pro záchranu jedinečného skvostu. Moderování prosluněného odpoledne se ujala slánská zpěvačka a kytaristka Simona Klímová společně s poutníkem Hrochem, jenž s dřevěným vozíkem a pokladničkou vybírá peníze na dobročinné účely na mnoha charitativních akcích.

Na kolečském festivalu nechyběli nejen umělci zvučných jmen jako například dvojice Miroslav Paleček a Michael Janík, ale například i výtečná kapela 4zdi, Pětník či Slávek Janoušek a Luboš Vondrák. Akci si ale nenechali ujít ani kolečský starosta Radek Moulis či senátor Jiří Dienstbier, jehož historie i možná světlá budoucnost stavby rovněž zaujala.

„Přítomní návštěvníci měli možnost kromě dalšího zhlédnout historické fotografie zámku a dozvědět se více o tom, jaký máme se stavbou záměr. Jsme nesmírně vděčni všem za to, že nadační fond podporují, ať již jsou to státní instituce, obec Koleč nebo jednotlivci,“ uvedla zakladatelka fondu Magdalena Jakubíčková.
Všechny přítomné navíc pozvala na následující podpůrné společenské akce pod širým nebem. Nejbližší bude 30. května, a to benefiční festival rockové hudby Ubelli fest a 7. června Medová pouť.