Obecní policie měří od začátku roku rychlost pouze na místech schválených Policií České republiky. Tyto úseky navíc musejí být označeny značkami začátek a konec měřeného úseku. V Kolči na Kladensku se o letních prázdninách začala podepisovat petice proti těmto značkám.

Podle místního starosty Radka Moulise značení zhoršuje bezpečnost silničního provozu. ,,Hlavním důvodem je to, že se u nás v obci jezdilo rychle, proto jsme zřídili obecní policii a řidiči začali rychlost v obci dodržovat. Od doby co se zavedly dopravní značky, to vypadá tak, že když strážníci měří, všichni jezdí jako beránci, ale když tam nejsou, každý jezdí přes obec osmdesátkou,“ vysvětlil před časem starosta.

Přímo v Kolči petici podepsalo zatím sto šest lidí. Podpořil ji dokonce Svaz měst a obcí České republiky, dále třeba nejvyšší představitelé Mělníka a ví se o ní i v Otrokovicích na Moravě. ,,Mám telefonické ohlasy od jiných starostů, kde všude sbírají podpisy. Tyto petiční archy z celé republiky teprve přijdou, a tak si myslím, že podpisů budeme mít dost,“ konstatoval Radek Moulis.

Podpisová akce by měla skončit v závěru listopadu. Následující kroky kolečského starosty prý povedou za senátorem Jiřím Dienstbierem. ,,Následně bychom chtěli začít jednat s poslaneckou sněmovnou o tom, jestli by bylo možné zákon změnit nebo ne,“ vysvětlil starosta.

Více se dočtetetakéZDE.