Zpívat se bude na na Kladensku na řadě míst, kde jsou krásné deníkovské tradici věrni už od prvního ročníku. Mezi ty patří 3. Základní škola ve Slaném v Rabasově ulici, kde roky spojují zpívání koled se školními vánočními trhy a kulturním pásmem žáků školy.

K nejvěrnějším, kteří ani jednou nevynechali, je i Základní škola Velvary, kde nádvoří před školou tradičně ožije koledami a společenským setkáním a stejně tak park před Památníkem Antonína Dvořáka ve Zlonicích, kde se rovněž zapojí místní základka. A pozadu ani letos nezůstanou prezidentské Lány. O organizaci se postarají tamní ochotníci a členové pěveckého souboru. Zpívat se bude opět u osvícené oborní brány. Stejně tak jsou s koledami neodmyslitelně spjati i v Unhošti. Tam se každoročně připojuje i Centrum služeb Slunce všem s tamní knihovnou a koledy spojené s občerstvením se rozezní na nádvoří před centrem. Několik let se ke krásné tradici připojuje také Základní škola Libušín a každým dnem přibývají na interaktivní mapce koled i další zájemci.

Podívejte se na záznam loňského hlavního koncertu Česko zpívá koledy:

| Video: Youtube

Mohutný chór zazpívá druhou prosincovou středu opět šest vánočních koled a písní. Letos to budou Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Pásli ovce valaši, Rolničky a Veselé Vánoce. Kompletní texty písní najdete na webu www.ceskozpivakoledy.cz, kde je ve formátu pdf ke stažení zpěvník. V den konání texty také vyjdou ve všech regionálních vydáních Deníku.

Na uvedených webových stránkách lze také najít interaktivní mapu se seznamem míst, kde se účastníci mohutného celorepublikového „sboru“ potkají. Ačkoli jejich počet už v polovině listopadu překročil číslo 200, máte pořád možnost vyplnit jednoduchý formulář a přihlásit další místo v okolí svého bydliště.

Česko zpívá koledy - Kladensko

Součástí akce bývají i živé koncerty, ty se tentokrát uskuteční v Plzni s kapelou Čechomor a v Ústí nad Labem, kde koledy zahraje a zazpívá Divokej Bill.

close Česko zpívá koledy 2023 info Zdroj: Deník zoom_in Česko zpívá koledy 2023 Nápad, kdy se lidé sejdou, aby si společně užili předvánoční čas bez shonu, ve frontách v obchodních centrech, ale naopak při milé příležitosti společném zpívání vánočních koled, se zrodil v západních Čechách před 13 lety. Díky Deníku se rozšířil do celého Česka a stal se oblíbenou každoroční tradicí. A zpívá se i za hranicemi země. Každý rok se k ní totiž připojují i krajané napříč celým světem. Zpívá se v Americe, Španělsku, Řecku či Turecku. „Koledy se rozezněly třeba i v hlavním městě Kataru Dauhá,“ prozradila Jitka Peroutková, marketingová ředitelka Deníku.