Komfort si plavci na Sletišti dopřávají už třetím rokem díky nerezovému plaveckému bazénu v délce 50 metrů. Nejmenší se zase mohou těšit na dětské brouzdaliště se zázemím pro rodiny, pětadvacetimetrový bazén s tobogány, trojskluzavkou a herní sítí.

Pro osoby s handicapem je zajištěn bezbariérový vstup do vody za pomoci ponorné sedačky. Nechybí ani moderní plavčíkárna. K dispozici je dále pro doplňkovou zábavu v areálu minigolf nebo stůl pro teqball. V zázemí pro návštěvníky nechybí šatny s dozorem, úschovna kol a  toalety. Parkování a WIFI připojení zdarma. Zájemci mají možnost navštívit i sousední trampolínový park, kde se ale platí vstupné zvlášť.

close Letní koupaliště Sletiště Kladno. info Zdroj: Marek Procházka zoom_in Letní koupaliště Sletiště Kladno.

Kromě kvality vody příchozí asi nejvíce zajímá občerstvení. Provozovatelem dvou stánků na koupališti Sletiště se stal letos Radomír Kott (majitel kladenské restaurace Plzííínka), který má ve správě nově i Sport Hotel Sletiště a Restauraci Sleťák. Restauraci čeká v jeho režii nákladná nejméně roční rekonstrukce.

Co se týká kiosku na koupališti, i ten zaznamenává díky investicím ze strany provozovatele změnu. Přístupný je nejen návštěvníkům koupaliště, ale i ostatním ze strany od trampolínového parku. Tedy i lidem, kteří procházejí kolem například do příměstského lesíku Lapák.

„Na naše náklady jsme nechali u kiosku zbudovat dřevěnou terasu a vybavili ji nábytkem. Zavedli jsme i nové technologie. Návštěvníci se díky tomu mohou těšit na předchlazené pivo z rychlopíp. Díky tomu bude možné obsloužit šestkrát více zákazníků než dosud,“ popsal provozovatel občerstvení. Jeho stánek je vybaven i novým konvektomatem a grily. „Díky tomu nabídneme zákazníkům například trhaná masa v bulkách a další žádané pokrmy,“ dodal Kott.

Kladenský deník zjišťoval za kolik budou letos v kiosku na koupáku základní nápoje a občerstvení. Radegast desítka bude na čepu za 49 korun. Točená malinovka velká za 39 korun, nealko pivo pomelo-grep čepovaný za 49 korun. Párek v zapékané větší bagetce za 49 korun, hranolky s tatarkou za 55 korun. Křupavá křídla za 99 korun. Z mraženého zboží pak různé druhy nanuků.

close Letní koupaliště Sletiště Kladno. info Zdroj: Marek Procházka zoom_in Letní koupaliště Sletiště Kladno.

Jak dodal Radomír Kott, od července zahájí provoz i druhé bistro na koupališti, které je lidmi vyhledávané coby „smažené království“. Tento kiosek nabídne stripsy, smažený sýr, žádanou pizzu Perfettissima a tak dále. Ceny se zatím tvoří.

Za celodenní vstupné zaplatí osoba nad 15 let letos na koupališti Sletiště 120 korun, děti do tří let mají vstup zdarma. Děti od 3 let zaplatí 85 korun a stejnou částku pak všichni příchozí po 17. hodině, kdy je vstupné jednotné. Ještě výhodnější je zakoupení permanentky, která vychází na hodinu o 12 korun levněji.

Areál je přístupný v červnu veřejnosti denně od 10 do 19 hodin. V létě pak otevírá o hodinu dříve a zavírá ve 20 hodin. Platit lze na koupališti hotově, kartou i různými poukázkami. Letošní novinkou je samoobslužný platební kiosek na platební karty, který také zrychlí odbavení. Co se týká letního koupaliště Bažantnice, to otevírá standardně až v červenci, večer pak končí vždy o půl hodiny dříve než Sletiště a vstupné je zde levnější o pětikorunu.