Lidé zastávající názor, že v Kladně není kde nakupovat, mohou mít radost. Ve čtvrtek v 11 hodin otevře brány nové nákupní centrum, jež se nachází v Americké ulici. Určitě se ale najdou i tací, kteří si zaťukají na čelo.

První obchodní centrum metropolitního typu totiž bylo otevřeno před devíti měsíci jen o několik set metrů dál směrem na Prahu a dodnes nemá zaplněné kapacity. V plánu je dokonce stavba dalšího komplexu, jenž by měl vyrůst v samotném centru města.

,,Od samého začátku bylo cílem nákupního centra poskytnout obyvatelům Kladna a přilehlých obcí ke stávající struktuře obchodů doplňující nabídku zboží a služeb,“ sdělili investoři obchodního komplexu. Firma pod vedením tyrolského investora Josefa Strassera do stavby investovala devět milionů eur.

Nakupující zde prý najdou širokou nabídku obchodů jako například drogerii, prodejnu obuvi, hračkářství a několik provozoven s módním oblečením. ,,Při návrzích realizace komplexu byl od samého počátku kladen velký důraz na trvale udržitelný charakter stavby s vynikající tepelnou izolací a klimatizací obchodů. Topení je zcela bez emisí, díky tomu, že centrum je napojeno na síť dálkového vytápění města Kladna. Po stavebně-technické stránce je základem stavby odlehčená konstrukce umožňující snadnou montáž a demontáž všech nadzemních komponentů,“ vysvětlili investoři.

Celá stavba obchodního komplexu trvala šest měsíců. Podle některých místních se zde v tomto období hluk zvýšil, ale nijak významně. ,,Hluk jsem příliš neslyšela. Do obchodů se určitě půjdu ze zvědavosti podívat,“ prohlásila starší žena, která bydlí hned naproti zmiňovanému objektu.