Více než čtyři měsíce. Tak dlouho zatím trvá zpracování nezávislého posudku, který by měl být dalším krokem k tomu, jestli v samotném centru Kladna vznikne nový obchodní komplex.

Dokumentace se upravuje

Deníku se podařilo zjistit, že investor plánované stavby nyní musí přepracovat některé pasáže dokumentace o vlivu stavby na životní prostředí.

Informoval o tom Richard Kuk, jenž se bude posudkem zabývat. ,,Dokumentaci jsem vrátil k přepracování. V současné době nedokážu říct, kdy posudek zveřejníme,“ řekl Kuk, podle něhož bude následovat jedna ze dvou dalších variant.

Pokud bude dokumentace splňovat všechny podmínky, následovat bude veřejné projednávání celého projektu. Není ale vyloučeno, že se uskuteční ještě jedno kolo, kdy se budou moci veškeré subjekty znovu k projektu vyjádřit. Důvodem je velká rozsáhlost celé dokumentace a studie projektu. O tom ale ještě musejí úředníci rozhodnout.

Recept na nezaměstnanost?

Přestože je osud obchodního centra zatím ve hvězdách nebo spíše v rukou úředníků, investoři již zveřejnili zprávu, podle které by zde mělo najít zaměstnání zhruba 600 lidí.

Více se dočtete v úterním (19. ledna) vydání Kladenského deníku.