Na rozdíl od minulých komunálních voleb mají letos na výběr z devíti kandidátek, což je o tři subjekty více. Na seznamu budou Slánští marně hledat například koalici stran Volba pro město a Unie svobody – Demokratická unie, kterou mohli před čtyřmi lety zaškrtnout pod hlavičkou Volba pro Slaný.
Naopak v obálce s hlasovacími lístky přibyly Věci veřejné (VV), TOP 09 a SKN Volba pro Slaný, Strana Práv Občanů Zemanovci (SPOZ), Unie pro sport a zdraví a Volte Pravý Blok…

Při čtení jmenného seznamu volič narazí na zkušené politiky, jako jsou třeba současný starosta Slaného Ivo Rubík či zastupitel Vojtěch Kočka. Ovšem nouze nebude ani o nováčky.

Například ČSSD na rozdíl od ODS vsadila na jinou tvář než v minulých komunálních volbách. To samé udělala KSČM.

Jedinou ženou z řad adeptů na vedení města je šestadvacetiletá Lucie Dobešová, kterou do svého čela postavily Věci veřejné (VV).

Podle výsledků parlamentních voleb, jež se konaly koncem května, lze předpovídat zajímavý boj. Celkově před třemi měsíci zvítězila ODS, ovšem jen
o zhruba 1,5 procenta před ČSSD. Pozadu nezůstaly ani strana TOP 09 s 15,43 procenta či Věci veřejné, které získaly 10,52 procenta.

Zastupitelstvo slánské radnice čítá sedmadvacet křesel. V současné době má třináct z nich ODS. Další politickou stranou s největším počtem je ČSSD, která má zabraná místa čtyři. O zbytek se dělí KSČM, Volba pro město a strany SNK a KDU-ČSL.

Seznam všech kandidátních listin pro město Slaný i s vizitkami jejich lídrů naleznete v dnešním (úterním) Kladenském deníku.