Jeden takový řeší i ve Slaném. V úterý umístila TOP 09 a SNK Volba pro Slaný v lokalitě na Londě a náměstí šest desek s plakáty.

Ovšem někdo je prý za pouhou půlhodinu odřízl. Současný místostarosta a druhý muž kandidátky Jaroslav Hložek (TOP 09 a SNK ) se domnívá, že tak někdo učinil kvůli tomu, že plakáty byly umístěné pod deskami s volební reklamou ODS. Ty visely na sloupech veřejného osvětlení jako první.
Plakáty občanských demokratů se tak ocitly o půl metru výše.

Místostarosta Hložek tvrdí, že všechny sloupy veřejného osvětlení v této lokalitě jsou ověšeny plakáty ODS, a tudíž by těžko nacházel jiné legální místo.
„Naši lidé s sebou neměli žebřík či židli, aby je mohli upevnit nad ně,“ vyjádřil se Hložek. Propagační materiály strany navíc údajně na jiných místech, kde nebyly na stejném sloupu s deskami ODS, zůstaly.

Na internetu se k odstranění reklamy TOP 09 a SNK Volba pro Slaný přihlásil Ladislav Schneider, místopředseda místního sdružení ODS.„Při přelepu bychom nedosáhli do onoho vyššího patra. Pokud chcete použít již obsazený sloup, budete si muset nosit s sebou štokrle,“ napsal do diskuse Schneider. Podivuje se zde také nad tím, že vyvěšení plakátů bylo vůbec povoleno.

„Asi tři desky jsem přehodil do horního patra, neboť byly vybaveny drátem, ale pokud by se něco podobného opakovalo, sundám je a opřu o sloup,“ dodal místopředseda ODS.

Jaroslav Hložek zůstává podle svých slov v celé situaci nad věcí. Vše prý vyřešili tak, že desky s propagačními materiály nechali umístit zpět.
„Dali jsme je na čtyři sloupy. Jednou nad a jednou pod, aby neměli pocit, že je vystrkujeme někam mimo pozornost,“ vysvětlil Hložek.

Strana prý v žádném případě nebude v této věci podnikat právní kroky. „Nemyslím si, že by plakáty vyhrávaly volby,“ uzavřel Hložek.

Podle informací starosty Slaného Ivo Rubíka si slánská ODS, jejíž je také předsedou, objednala a zaplatila pronajmutí 126 sloupů veřejného osvětlení.
„Každý respektoval, že když přišel jako druhý v pořadí, umístil desku se svými materiály nad ty první. Není správné, když někdo přijde jako poslední v řadě, aby vystrkal všechny ostatní materiály do polohy, kde nejsou vidět, ani nejdou přelepovat,“ okomentoval situaci Rubík.

„Já bych věc takovým způsobem jako pan Schneider nikdy neřešil. Kontaktoval bych předsedu strany a řekl mu, že toto není správné a trval bych na tom, aby zjednal nápravu,“ vyjádřil se k postupu místopředsedy Rubík.